Rehabilitace Adélce zlepší její pohybovou aktivitu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

neurorehabilitace; službu poskytuje AquaKlim, Sanatoria Klimkovice

Obrázek daru
Pavlína Novotná
Patron příběhu

Pavlína Novotná

Rodinná známá

Komentář patrona

S Adélkou jsem se poprvé setkala před třemi lety, když na mě z kočárku vykukovala malá holčička s krásným úsměvem, dlouhými kudrnatými vlasy a velkýma černýma očima.

Už v té době jsem si uvědomovala, že se i přes všechno její trápení dívám na spokojené dítě, kterému rodiče věnují veškerou svou péči a lásku. Adélka je velice vnímavá slečna, které zdravotní stav neumožňuje jakýkoli vědomě řízený pohyb a z toho důvodu vyžaduje neustálou péči.

Navzdory veškerým svým omezením se snaží intenzivně každou reakcí projevovat emoce a pocity (radost, štěstí, strach i spokojenost). Je šťastná za jakoukoli pozornost. K jejímu rozvoji jsou velmi důležité stimulační podněty, stejně jako pravidelné a intenzivní rehabilitace. Takovou intenzivní rehabilitaci s odborným personálem a vybavením zajišťují právě lázně na pohybová ústrojí, které s Adélkou rodiče navštěvují dvakrát do roka.

Nicméně neurorehabilitační péči, kterou Adélka potřebuje, hradí zdravotní pojišťovny jen z části. Zbývající náklady rodiče musí hradit ze svého, což dělá ročně opravdu dost. Proto bychom všichni uvítali finanční podporu pro zajištění těchto rehabilitačních služeb.

Společně jsme vybrali
celou částku 36,710 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka i tatínek se snaží dělat své jediné dceři Adélce co nejradostnější život a ona jim jejich úsilí oplácí projevy radosti

Před šesti lety jsme s manželem s napětím očekávali příchod naší první a prozatím jediné dcerky. Adélka se na svět drala o několik týdnů dříve a mile nás překvapilo, že se těšila plnému zdraví. O pár dní později se u ní však projevilo masivní krvácení do mozku, které po sobě zanechalo těžké následky na jejím zdraví.

I když je Adélka usměvavá holčička, potřebuje naši celodenní péči. Sama není schopná udržet v ručičce ani hračku, která ji zajímá a baví. Dodnes ji trápí čtyřkomorový hydrocefalus, epilepsie, těžká psychomotorická retardace, hypotonie, spasmus a zraková vada. Intenzivní rehabilitace s Adélkou se stala součástí našeho běžného života. Jsou důležité zejména proto, aby se její zdravotní stav nezhoršoval, ale naopak se zlepšoval její komfort života. I přes její vážný zdravotní stav vidíme, jak Adélce každé neurorehabilitační cvičení v lázních pomáhá a jaké dělá pohybové pokroky. Například udrží déle hlavičku a celkově se jí zpevnil trup. Bývá více aktivní, kope nožkami a snaží se zapojovat i ručky.

Snažíme se dělat vše co je v našich silách, aby byl její život co nejradostnější. Má moc ráda, když si s ní někdo povídá nebo si prohlížíme zvukové knížky. Lázně nejsou jediným místem, kde se věnujeme jejímu rozvoji, navštěvujeme také logopeda, zrakového terapeuta, neurologii a několik dalších odborníků, rehabilitačních cvičení a terapií.

Adélka i my máme velice pestrou náplň času a téměř nemáme možnost nudy. Přímo úměrné nudě jsou i naše úspory, pojišťovny totiž proplácí velmi malé procento toho, co je k rozvoji dcery potřeba. A jelikož je ještě mnoho věcí, co bychom dceři rádi pořídili, obracíme se na vás s prosbou o pomoc s doplacením intenzivních rehabilitací v lázních.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě