Rehabilitace dle Bobath konceptu pro Agátku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rehabilitaci formou Bobath konceptu v ARCADA NeuroMedical Center na 14 dní a následnou udržovací rehabilitaci

Obrázek daru
Adriana  Trousilová
Patron příběhu

Adriana Trousilová

fyzioterapeutka

Komentář patrona

Když jsem Agátku potkala, bylo mi jasné, že její psychomotorický vývoj neodpovídá dítěti jejího věku. Okamžitě jsem věděla, že se pokusím jí z pohledu zkušeného fyzioterapeuta nabídnout pomocnou ruku. Agátka měla 5 měsíců, když jsem ji poprvé navštívila u nich doma, a hned si mě získala svýma očima a nádherným úsměvem. Maminka s ní poctivě a trpělivě cvičí Vojtovu metodu, kterou jsme doplnily ještě o Bobath cvičení. Také jsem vysledovala, že Agátce prospívá hipoterapie a canisterapie, zejména však rehabilitace Bobath. Malá slečna je bohužel velmi hypotonická a potřebuje co nejvíce rehabilitovat pod dohledem odborníků. Protože jsou ale rehabilitace poměrně nákladnou záležitostí, prosí maminka o pomoc s jejich financováním Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 28,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Agátky, která trpí zatím nevysvětlitelnými neurologickými problémy

Jsme čtyřčlenná rodina – já, manžel, sedmiletá Sofinka, dvouletá Agátka – a bydlíme v rodinném domku v malé obci. A nyní se na vás obracíme s žádostí o pomoc pro naši malou Agátku.

Agátka se už od narození potýká s dosud nevysvětlitelnými neurologickými problémy. Dvě hodiny po porodu začala mít křeče, kvůli kterým byla hned převezena na novorozeneckou JIP. Následoval převoz do jiné nemocnice, kde podstoupila mimo jiné vyšetření na magnetické rezonanci. Nervózně jsme s manželem čekali na výsledky a báli se toho, co přijde. Po třech týdnech však pustili Agátku domů s tím, že je v pořádku. Vyšetření prý neodhalila žádné komplikace a stav naší dcerky je stabilizovaný.

Po necelém měsíci doma ale nastaly první problémy. Agátka špatně jedla, zvracela mléko, takže nepřibírala na váze, a neustále plakala. Ani ne dva měsíce od našeho příjezdu domů jsem tak s ní byla zase v nemocnici z důvodu jejího neprospívání a virové infekce. Lékaři mi později navíc řekli, že je u ní patrná i svalová ochablost, tzv. hypotonie, a je potřeba začít co nejdříve rehabilitovat.

Problémy se stravou a zažíváním se upravily asi po půl roce díky tomu, že Agátka popíjela speciální nutridrinky. Oslabené tělo jsme začali posilovat 4x denně cvičením dle Vojtovy metody, Agátka je však stále hodně slabá – neleze ani se neplazí, nechodí ani nemluví. S oporou ale dokáže sedět a zvládne přetočení ze zad na bříško. Čas od času bohužel skončí v nemocnici kvůli opakovaných bronchitidám a zánětům dýchacích cest.

V současné době bojujeme hned s několika diagnózami. Agátka má opožděný psychomotorický vývoj, makrocefalii (nadměrná velikost hlavy), strabismus (šilhání), svalovou hypotonii a laryngomalacii (onemocnění postihující hrtan, které se projevuje zúžením dýchacích cest s dušností a chrčivým hvízdavým zvukem při nádechu a výdechu).

Agátce velmi pomáhají hipoterapie (fyzioterapeutická metoda využívající hřbet koně pro nácvik a obnovení pohybu) i canisterapie (léčebný kontakt psa a člověka), doma se věnujeme pravidelnému cvičení dle Vojtovy metody a docházíme také do ARCADA NeuroMedical Center na rehabilitace dle Bobath konceptu. Posledně jmenované rehabilitace jsou však pro naši rodinu příliš nákladné, Agátce ale velmi pomáhají. Prozatím do ARCADY jezdíme 1x až 3x týdně, Agátka by ale potřebovala alespoň dvoutýdenní intenzivní rehabilitace a následné udržovací cvičení. Protože si to však nyní nemůžeme dovolit, prosíme o pomoc vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě