Rehabilitace Feldenkraisovou metodou pro Karolínku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

intenzivní terapie Feldenkraisovou metodou na sedm týdnů; dar zajišťuje Petra Oswaldová

Obrázek daru
David  Kolář
Patron příběhu

David Kolář

rodinný přítel

Komentář patrona

Karolínka měla být naprosto zdravé dítě. Osud s ní měl ale jiné plány, a tak od prvního dne bojuje o svůj život. A ještě se nezjistilo, proč tomu tak je. Kromě opožděného psychomotorického vývoje má řadu dalších potíží. Nejvíce ji trápí těžká porucha polykání, kvůli které vše vdechuje do plic. Proto nemůže jíst, ale musí být krmena přímo do žaludku přes sondu. Také má poruchu zraku, kvůli které se špatně orientuje v prostoru a i obyčejné hraní jí dá velikou práci. Kvůli hypotonii (svalové ochablosti) má problémy s dýcháním a prodělala už 4 zápaly plic, což ji akutně ohrožuje na životě. Nedokáže také sama kašlat, proto ke svému životu potřebuje kašlacího asistenta a chirurgickou odsávačku k čištění dýchacích cest. I přesto všechno je ale Karolínka naprosto úžasné dítě a dělá mamince nepopsatelnou radost. Během svého života si vydřela každý jeden malinkatý pokrok a my všichni to prožíváme s ní. Každý den je zázrak a vždy nás překvapí něčím novým. Nyní se dokáže plazit a zvedat u předmětů do kleku a sedu. Nic z toho ale není zadarmo a klasická rehabilitace bohužel neměla žádné výsledky. Ty se začaly dostavovat až díky Feldenkraisově terapii, která je velice jemná a individuální. Jedná se o nedirektivní přístup, který nervovému systému pouze nabízí možnost prožít určité situace, které by jinak kvůli omezení neprožil. Díky tomu se dějí zázraky v motorice, zraku, dechu, v psychice apod. Terapie Feldenkraisovou metodou ale není hrazena pojišťovnami a rodina si ji tak musí financovat sama. A protože úspory docházejí, žádáme společně o pomoc Patrona dětí. Dalším velkým cílem je, aby se Karolínka naučila samostatnému sedu a orientaci v prostoru, později stoji a samostatné chůzi. S rozvojem motoriky by se mělo zlepšit dýchání, polykání a kašlání a v budoucnu by mohla začít sama jíst a mluvit. Ještě ji čeká dlouhá cesta, my však věříme, že s vaší pomocí svého cíle dosáhne. Za maminku Lucku a hlavně Karolínku vám předem děkujeme. Patroni Peter Sokol a David Kolář.

Společně jsme vybrali
celou částku 78,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své Karolínky, která se pere s řadou zdravotních problémů

Naše vysněná Karolínka nedávno oslavila své 1. narozeniny. Už od narození se ale potýká s velkými problémy, které se snažíme řešit. Nejprve se ukázalo, že nedokáže sát. Brzy nato se zjistilo, že nemůže ani polykat. Následovala série vyšetření, která však příčinu těchto potíží neodhalila. Stav naší holčičky byl velmi vážný a s odstupem času mohu říci, že jsme se s jejím tatínkem nikdy nebáli víc.

Navzdory tomu, že nás lékaři strašili děsivými diagnózami, Karolínka zabojovala a po několika týdnech jsme si ji mohli odvézt domů. Normální život tím ale nezačal. Karolínka totiž stále nepolyká, takže odsávačka je jejím věrným přítelem. Bohužel neumí ani kašlat, takže jsme museli pořídit drahého kašlacího asistenta. Aby mohla přijímat nějaké jídlo, musí mít zavedenou PEG sondu, kterou ji krmíme přímo do žaludku. Má také potíže s dýcháním a už několikrát byla hospitalizovaná na JIP se zápalem plic. Několik měsíců po porodu rovněž vůbec neviděla, neslyšela a měla motorické obtíže.

Pár měsíců jsem s ní cvičila dle Vojtovy metody, její stav se ale neustále zhoršoval. Až díky Feldenkraisově metodě, která využívá tělo jako primární prostředek k učení, se Karolínky stav začal zlepšovat. Pomalu se vyvíjí její schopnost polykat, zlepšuje se jí zrak a zmírňuje reflux, který jí doposud hodně komplikoval život. Dokonce se začala i plazit, z čehož máme obrovskou radost.

Feldenkraisova metoda ale není hrazena ze zdravotního pojištění, takže ji financujeme sami. Není to navíc jediná terapie, kterou platíme, takže je to pro nás finančně dost náročné. A protože naše úspory docházejí, chtěli bychom vás poprosit o finanční příspěvek.

Rehabilitování Feldenkraisovou metodou Karolínce nesmírně pomáhá, a i když ji ještě čeká dlouhá cesta, s jejím tatínkem věříme, že jednou bude vést šťastný a spokojený život. Aby k tomu ale došlo, potřebujeme vaši pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě