Rehabilitace a logopedie pro Ellinku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

doplňkový léčebný program REHA KLIM AKTIV JUNIOR a logopedický program

Obrázek daru
Martina Pospíšilová
Patron příběhu

Martina Pospíšilová

asistent pedagoga

Komentář patrona

Ellinka se narodila v lednu 2014 jako třetí a nejmladší dítě v milující rodině. Je to moc hodná a milá holčička, která vás chytí za srdíčko. Je velice společenská, jen ve větším kolektivu potřebuje chvíli na adaptaci. Ellinka vyrůstá v rodinném domě se svými 2 sourozenci, kteří ji milují, a ona je. Rodina se snaží vše přizpůsobit potřebám malé, a proto jí mimo jiné pořídili malého pejska, aby s ní vyrůstal. Ellinka se věnuje jízdě koni, ve školce má canisterapii, pravidelně jezdí do lázní. Rodiče berou při svých rozhodováních ohled na to, co je pro Ellinku prospěšné a vše tomu podřizují. Jsou také velmi rádi, že byla Ellinka integrována do běžné MŠ, kde má svého asistenta pedagoga. Ellince velmi prospívá rehabilitace a logopedická cvičení. Finanční možnosti rodiny se třemi dětmi ovšem nejsou neomezené. Proto se obrátili na vás s prosbou o dar.

Společně jsme vybrali
celou částku 40,885 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Na zlepšování Ellinčiných schopností chodit a komunikovat

S manželem jsme v poměrně v brzkém věku měli dvě děti. Když odrůstali, rozhodli jsme se, že si pořídíme ještě jedno děťátko. Jen tak, pro radost. V té době jsme si koupili dům a společnými silami ho postupně opravovali tak, aby se v něm naše děti měly nádherně.

Ve 30. týdnu těhotenství jsem se ale dozvěděla, že moje miminko bude mít vrozenou vývojovou vadu centrálního nervového systému, tzv. ageneze corpus callosum. Jedná se o nepropojení mozkových hemisfér a komplikovanou komunikaci mezi nimi. To znamená, že vše, co se ostatní děti naučí automaticky, musí naše Ellinka natrénovat. Má také ploché nohy a vybočené kotníky, trpí onemocněním pojivové tkáně a strabismem (šilhání).

Nyní je ve svých 4 letech na úrovni dvouletého děvčátka nejen dovednostmi a znalostmi, ale také vizáží. I když s ní celá rodina denně cvičí, sama se nenají, neobleče, téměř nemluví. Jediné štěstí, které si uvědomujeme, je to, že nám rozumí.

Naděje na zlepšení situace tady však je, a proto se nevzdáváme. Cvičíme Bobath koncept, chodíme na logopedii, jezdíme na hipoterapii, ve školce se Ellinka účastní canisterapie. Pravidelně také 2x ročně jezdíme do lázní a na rehabilitační pobyty, kdy jeden trvá 28 dní.

Je to pro nás sice hodně náročné, ale stojí to za to. Každý pokrok naší Ellinky všichni prožíváme dvojnásobně, protože si uvědomujeme, že se její vývoj může kdykoli zastavit. Máme ale veliké štěstí na lidi v našem okolí a v naší rodině. Velké podpory se nám dostává i ze školky. Obrovskou oporou je pro nás také naše asistentka Martina, která se nám o Ellinku stará, jako by byla její.

Ellinka je navzdory všem svým nemocem velice šťastná a usměvavá holčička. I sebemenší pokrok je ale podmíněn tvrdou a neustálou prací. Bohužel už není v našich silách, abychom vše finančně sami zvládli. Proto prosím o pomoc při financování doplňkového léčebného a logopedického programu, který budeme absolvovat v průběhu října. Ellinka se vždy z lázní vrací s tím, že se zlepšila jak v chůzi, tak i v komunikaci.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě