Rehabilitace metodou TheraSuit pro Tomíka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rehabilitace metodou TheraSuit; dar zajišťuje Centrum Hájek

Obrázek daru
Mgr. Tereza  Sellnerová
Patron příběhu

Mgr. Tereza Sellnerová

sociální pracovnice - poradkyně rané péče

Komentář patrona

Tomík je uživatelem sociální služby raná péče v Centru Arpida, kde pracuji jako poradkyně rané péče. Známe se od února 2018, kdy maminka o tuto službu zažádala. Do rodiny dojíždím zhruba jednou za tři týdny, maminka s Tomíkem s námi také pravidelně jezdí na prodloužené víkendové pobyty pro rodiny využívající naši službu. Tomík je milý a pohodový chlapeček, který má vzácný genetický syndrom. Mohlo by se zdát, že měl v životě smůlu, opak je ale pravdou. Má totiž úžasnou maminku, tatínka a dva starší brášky. Jeho rodina je ale širší, má také dědu, bezvadnou tetu a malou sestřenici a bratrance. Ti všichni Tomíka nadevše milují a pomáhají jemu i jeho mamince zvládat všechny těžkosti spojené s jeho zdravotním stavem. Tomíkovi jsou v současné době 2 roky, jeho aktuální vývojová úroveň však tomuto věku zdaleka neodpovídá. Jeho vývoj je velmi opožděn především v jemné a hrubé motorice, ale také v oblasti myšlení a řeči. V současné době je schopen přetočit se ze zad na bříško, občas se objeví náznaky plazení. Dokáže vzít do jedné ruky hračku a držet si ji, žvatlá pár slůvek. Má rád zvukové a světelné hračky, kvůli svým zrakovým potížím potřebuje výrazné, nejlépe černo-bílé pomůcky, aby je dobře viděl a mohl s nimi manipulovat. Tomík využívá i spoustu dalších pomůcek, např. rehabilitační stůl na cvičení, speciální polohovací židličku se stolečkem, s opěrkou hlavy a také kárku, ve které ho maminka vozí na procházky. Maminka se ho velmi snaží posunout alespoň o kousek dál v jeho vývoji a je si vědoma toho, že nejvíce mu pomáhá pravidelná a kvalitně provedená fyzioterapie, proto s ním pravidelně dojíždí k vyhlášené fyzioterapeutce na Moravu. Ta s Tomíkem cvičí a cviky učí také maminku, aby mohla se synem rehabilitovat doma. To ovšem nestačí. Maminka se od ostatních rodičů dozvěděla o Centru Hájek, které je vyhlášené výbornou úrovní rehabilitačního programu. Proto by tento program ráda vyzkoušela a pevně věří, že Tomíkovi pomůže a posune ho dál v úrovni motorických schopností. Rodina se třemi dětmi bohužel nedokáže našetřit částku, která se v Centru Hájek za tento rehabilitační program platí. Proto by maminka ráda požádala o finanční pomoc Vás. Předem vám moc děkujeme.

Společně jsme vybrali
celou částku 64,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Tomíka, který trpí nevyléčitelnou genetickou poruchou

Když se Tomík v dubnu roku 2017 narodil, byla jsem nejšťastnější maminkou na světě. Zpočátku se zdálo být všechno v pořádku, v jeho třech měsících jsem se ale začala obávat, že se něco děje. Tomík oproti svým vrstevníkům zaostával, věřila jsem však, že je dožene díky cvičení dle Vojtovy metody. Když ale v roce dokázal jen ležet a pást koníčky, věděla jsem, že je něco hodně špatně.

Po kolotoči různých vyšetření jsem se dozvěděla, že můj syn trpí Miller Diekerovým syndromem. Jedná se o vzácnou dědičnou chorobu, která se projevuje poškozením vývoje mozku. Ruku v ruce s tím jde svalová ochablost, tzv. hypotonie, kvůli které Tomík neovládá své tělo. Počátkem tohoto roku se u něj objevila také epilepsie.

Okamžitě jsem s ním začala navštěvovat centrum Arpida, kde nám hodně pomáhají. Nabízejí zde různé služby jako např. plavání, hipoterapii, muzikoterapii, různé masáže, perličkovou koupel nebo rehabilitační pobyty. S Tomíkem také jezdíme k úžasné fyzioterapeutce, která s ním dělá hotové zázraky.

Díky pravidelnému rehabilitování je tak na tom dnes Tomík lépe. Stále sice neleze, nechodí a sám se nenají, je ale mistrem ve válení sudů. Velkými tahouny jsou pro něj navíc jeho dva starší bráškové – Tomík po nich chce všechno opakovat.

Největší pokroky v jeho motorickém vývoji si však slibujeme od rehabilitace TheraSuit, která by našeho šikulu měla posunout kupředu. Jedná se o terapii s využitím speciálního cvičebního oblečku, bohužel však není proplácena pojišťovnami. Náš tatínek, i přes svůj vyšší věk, tráví celé dny v práci, aby nám nic nechybělo, i přesto se nám však na rehabilitaci metodou TheraSuit nedaří našetřit. Proto jsme se po dlouhém rozvažování rozhodli požádat o pomoc vás. Sami to tentokrát nezvládneme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě