Rehabilitace MiniPegas pro nejstatečnější Michalku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

intenzivní terapii MiniPegas na jeden měsíc; dar zajišťuje ARMANDI THERAPY CLINIC s.r.o.

Obrázek daru
Mgr. Iveta  Hofová
Patron příběhu

Mgr. Iveta Hofová

poradenská pracovnice Centra provázení

Komentář patrona

Jako pracovnice Centra provázení mám dvouletou Michalku v péči již od jejího narození. Michalka měla velmi těžký start do života. Už v prvním týdnu jí byla odoperována víc než polovina tenkého střeva, následovaly infekce, komplikace a četné kritické stavy, kdy lékaři přestali věřit v úspěšnost léčby. Kdo ale věřit a doufat nepřestal, byla maminka Michalky. Každý den dojížděla do porodnice, každý den jí stála po boku, předávala něhu i sílu, aby mohla Michalka bojovat. V tomto náročném období, kdy hospitalizace trvala více než půl roku, zůstala maminka na dcerku sama. Má můj nesmírný obdiv za to, že i bez další podpory a pomoci zůstává tak silná a Michalce dává velkou lásku a obrovskou péči. Snaží se dělat vše, co je přínosem pro zdravotní a psychický stav své dcerky. Několikrát denně doma rehabilitují, snaží se o zlepšení psychomotoriky, která ale ještě zůstává pozadu. Maminka by si teď pro Michalku nejvíce přála speciální rehabilitace a cvičení, které ji posunou kupředu. A protože si je nemůže dovolit financovat, prosíme vás společně o vaši podporu.

Společně jsme vybrali
celou částku 33,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své holčičky s dětskou mozkovou obrnou, na jejíž výchovu je sama

Michalka se narodila jako extrémně nezralé miminko už ve 24. týdnu. Měla nedovyvinuté plíce se silnou infekcí, kterým s fungováním dlouho pomáhala umělá plicní ventilace. Týden po svém příchodu na svět navíc přišla o víc než polovinu tenkého střeva, takže skončila na umělé žilní výživě. Kvůli této stravě ji ale zcela přestala pracovat játra.

V té době za mnou přišli lékaři se zprávou, že moje Michalka nejspíš zemře. Její stav byl kritický, tělo měla prolezlé infekcemi, já ale věřila, že to zvládne. Vůbec jsem si nepřipouštěla, že bych o ni mohla přijít. Její boj o život trval více než 7 měsíců, na jejichž konci jsem si svoji holčičku, která to nevzdala, mohla konečně odvézt domů.

Z Michalky je dnes dvouleté sluníčko s diagnostikovaným psychomotorickým opožděním a dětskou mozkovou obrnou. Vývojově je na úrovni desetiměsíčního dítěte. Aby jednou mohla být alespoň trošku samostatná, musí neustále rehabilitovat. Intenzivní specializované rehabilitace mi totiž dávají naději na to, že se jednou postaví na nohy.

Lékaři nám doporučili intenzivní rehabilitaci MiniPegas, která je určená dětem od dvou let. Rehabilitace je zaměřená na integraci primitivních reflexů a zlepšení dosavadních motorických dovedností. Při tomto cvičení Michalka zpevní své oslabené svaly, protáhne spastické končetiny a připraví se na intenzivnější cvičení, které ji čeká, až trošku povyroste.

Tato měsíční intenzivní rehabilitace ale stojí 33 000 korun, které v tuto chvíli bohužel nemám. O Michalku se starám sama a našetřit takovou sumu je pro mě v podstatě nereálné. Péče o ni je totiž finančně dost nákladná, a i když to docela zvládám, teď bych potřebovala vaši pomoc. Předem vám moc děkuji.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě