společně za
lepší dětství

Otevřít menu Zavřít menu

Rehabilitace mohou Matějovi pomoci v hybnosti

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rehabilitace; poskytovatel daru Axon

Obrázek daru
Andrea Chvátalová
Patron příběhu

Andrea Chvátalová

Pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Matěj je šestiletý chlapec, který navštěvuje mateřskou školu, kam za ním, kvůli jazykové bariéře, dochází výuková asistentka z naší organizace. Chlapce trápí DMO (dětská mozková obrna) a další přidružená postižení, zejména omezená funkčnost a hybnost pravých končetin. Kvůli tomu potřebuje téměř celodenní péči a dohled. Velké štěstí a oporu má Matěj ve své rodině, která o něj skvěle pečuje a díky které může prožívat veselé dětství.

I přes omezení, která chlapce trápí, je to velmi hravý a milý kluk, který má obrovskou fantazii a elán. Je komunikativní, společenský a snaží se držet krok se svými vrstevníky a kamarády.

Rehabilitace by Matějovi pomohla v dalším rozvoji, jistě by mu pomohla i při nástupu do školy a se sžíváním se s novým kolektivem přátel, kterým by se chtěl vyrovnat a zapadnout do kolektivu spolužáků. Částka na rehabilitace pro chlapce není malá, a proto se rodina obrátila na Patrona dětí s prosbou o pomoc.

Celou částku se sice nepodařilo vybrat, s rodinou dítěte jsme ale našli způsob, jak za vybranou částku 40000 Kč pořídit alespoň část daru. Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Matěj má postiženou pravou polovinu těla, nemá tedy možnost volného pohybu jako většina z nás

Matěj má rád roboty a baví ho si hrát s dinosaury. Synovi byla diagnostikována pravostranná dětská mozková obrna, spastická hemiparéza (částečné ochrnutí jedné poloviny těla) s fixními kontrakturami a hemihypogeneze (zmenšený růst postižené poloviny těla) pravé horní a dolní končetiny. Potřebuje téměř celodenní péči z důvodu špatné hybnosti pravé poloviny těla. Není samostatný při jídle či oblékání.

Se synem žiji sama a vzhledem k tomu, že péče o něj vyžaduje mnoho času, pracuji na zkrácený úvazek. Ze svého příjmu bych nedokázala ušetřit peníze na velmi nákladné rehabilitace, které mohou zlepšit funkci synovi pravé nohy a pravé ruky. Tyto rehabilitace pomohou Matějovi v rozvoji hybnosti a celkovém vývoji. Budu velmi vděčná za každého dárce, za každý finanční příspěvek. Děkuji.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě