Rehabilitace pro Adélku s dětskou mozkovou obrnou

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

lázeňský rehabilitační pobyt na 4 týdny (2 hodiny intenzivní rehabilitace denně + další procedury); dar zajišťují Sanatoria Klimkovice

Obrázek daru
Romana  Písková
Patron příběhu

Romana Písková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

S maminkou Adélky se známe od šesti let a prošly jsme spolu základní i střední školu. Adélku tak znám od jejího narození, kdy si s sebou do života přinesla dětskou mozkovou obrnu. Rodiče s ní od stanovení diagnózy nemoci cvičili Vojtovu metodu, která byla velmi účinná, jak ale Adélka rostla, bylo potřeba začít s intenzivnějšími rehabilitacemi. Proto dnes jezdí na pravidelné lázeňské pobyty, které však významně zatěžují rodinný rozpočet. Adélka by na jeden takový pobyt do lázní měla opět vyrazit, protože na to ale doma nejsou peníze, prosí maminka o pomoc vás.

Společně jsme vybrali
celou částku 39,060 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své Adélky

Čtrnáctiletá Adélka se od narození potýká s dětskou mozkovou obrnou. Zatím samostatně nechodí, s berlemi ale kousek ujde. Po většinu času se však pohybuje na invalidním vozíku. Má za sebou také několik operací končetin kvůli spazmům, stále si však udržuje optimismus a dobrou náladu. To na ní moc obdivuji.

Adélce s jejími zdravotními potížemi pomáhají intenzivní rehabilitace. Uvolňují její spastické nožky, napomáhají k lepší stabilitě a nácviku správné chůze. Nejlepší výsledky máme s rehabilitací pomocí rehabilitačního oblečku TheraSuit. Adélka však pravidelně cvičí i doma a v bazénu.

Nyní mi lékaři zdůraznili, že je čas, aby se dcerka vydala na čtyřtýdenní rehabilitační pobyt do Sanatorií Klimkovice, na který jezdíme každý rok. Bohužel však letos na financování tohoto pobytu nemám dost peněz. Pojišťovny nic nepřispějí, i když pokroky, které díky těmto pobytům Adélka udělala, jsou obrovské. Proto moc prosím o pomoc vás. Věřím, že se díky pravidelnému rehabilitování Adélka jednou vydá na opravdovou procházku.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě