Rehabilitace pro Davídka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rehabilitace v Complex Therapy ve Zlíně

Obrázek daru
Lucie  Hrušková
Patron příběhu

Lucie Hrušková

učitelka

Komentář patrona

S Davčou jsem 5 let pracovala jako asistent pedagoga, a to od 1. do 5. třídy. Vzhledem k jeho postižení jsem také fungovala jako osobní asistent. Zažili jsme spolu spoustu legrace, ale i napínavých chvilek. Zvládli jsme všechny výlety, exkurze i plavecký výcvik. Učili jsme se spolu číst, psát a počítat. Práce s ním mi hodně pomohla. Díky němu jsem spoustu věcí přehodnotila a slova „pokora“ a „trpělivost“ získala úplně nový rozměr. Největším Davčovým trápením je omezená pohyblivost. Operace pravé dolní končetiny, která mu měla pomoci, se bohužel nezdařila tak, jak se předpokládalo. Od té doby je jeho noha línější než kdykoli předtím. Musí tak pravidelně rehabilitovat, což výrazně zatěžuje rodinný rozpočet. Davča má sice milující rodiče, babičky, dědečky i prababičku, na drahé rehabilitace ale peníze nejsou.

Společně jsme vybrali
celou částku 23,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Davídkův příběh tak, jak ho pro něj napsal sám osud

Davídek (13 let) se narodil předčasně, ve 28. týdnu. Bezprostředně po porodu prodělal těžké krvácení do mozku, v důsledku kterého se u něj rozvinula dětská mozková obrna v jedné z nejtěžších forem. Trápí ho tak rovnováha a nohy, které moc neposlouchají. Nejčastěji se pohybuje s pomocí vozíku, po domě a na kratší vzdálenosti se „prochází“ s francouzskými holemi.

Davídek musí neustále rehabilitovat, protože jinak by se nebyl schopen hýbat. Rehabilitace, které uvolňují jeho ztuhlé svaly a zlepšují chůzi, však stojí spoustu peněz a pojišťovny se na jejich financování nepodílejí.

Davídek je rozený hráč šipek a vášnivý rybář. Rád si také zazpívá nějakou písničku. Je to prostě kluk do nepohody. Maminka a tatínek jsou sice rozvedeni, tatínek ale platí výživné a se synem se pravidelně vídá. Na drahé rehabilitace několikrát do roka však ani dohromady peníze nemají. Maminka však věří, že díky Patronovi dětí a jeho dárcům bude moci Davídek dále rehabilitovat.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě