společně za lepší dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+

Rehabilitace pro Davídka

Přispět můžete na

rehabilitace v Complex Therapy ve Zlíně

Lucie  Hrušková
Patron příběhu

Lucie Hrušková

učitelka

Komentář patrona

S Davčou jsem 5 let pracovala jako asistent pedagoga, a to od 1. do 5. třídy. Vzhledem k jeho postižení jsem také fungovala jako osobní asistent. Zažili jsme spolu spoustu legrace, ale i napínavých chvilek. Zvládli jsme všechny výlety, exkurze i plavecký výcvik. Učili jsme se spolu číst, psát a počítat. Práce s ním mi hodně pomohla. Díky němu jsem spoustu věcí přehodnotila a slova „pokora“ a „trpělivost“ získala úplně nový rozměr. Největším Davčovým trápením je omezená pohyblivost. Operace pravé dolní končetiny, která mu měla pomoci, se bohužel nezdařila tak, jak se předpokládalo. Od té doby je jeho noha línější než kdykoli předtím. Musí tak pravidelně rehabilitovat, což výrazně zatěžuje rodinný rozpočet. Davča má sice milující rodiče, babičky, dědečky i prababičku, na drahé rehabilitace ale peníze nejsou.

Vybráno 16,400 Kč
Zbývá 18 dní
Cílová částka 42,000 Kč
Chci darovat

Na pomoc dětem putuje vždy 100 % z částky, kterou darujete. Platba proběhne jednorázově.

Sdílet příběh:

Davídkův příběh tak, jak ho pro něj napsal sám osud

Davídek (13 let) se narodil předčasně, ve 28. týdnu. Bezprostředně po porodu prodělal těžké krvácení do mozku, v důsledku kterého se u něj rozvinula dětská mozková obrna v jedné z nejtěžších forem. Trápí ho tak rovnováha a nohy, které moc neposlouchají. Nejčastěji se pohybuje s pomocí vozíku, po domě a na kratší vzdálenosti se „prochází“ s francouzskými holemi.

Davídek musí neustále rehabilitovat, protože jinak by se nebyl schopen hýbat. Rehabilitace, které uvolňují jeho ztuhlé svaly a zlepšují chůzi, však stojí spoustu peněz a pojišťovny se na jejich financování nepodílejí.

Davídek je rozený hráč šipek a vášnivý rybář. Rád si také zazpívá nějakou písničku. Je to prostě kluk do nepohody. Maminka a tatínek jsou sice rozvedeni, tatínek ale platí výživné a se synem se pravidelně vídá. Na drahé rehabilitace několikrát do roka však ani dohromady peníze nemají. Maminka však věří, že díky Patronovi dětí a jeho dárcům bude moci Davídek dále rehabilitovat.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Zdravotní pomoc
Adámkovi s Downovým syndromem na hiporehabilitace
Zbývá 2 měsíce
Cílová částka 19,700 Kč
Podpořit příběh
Zdravotní pomoc
Lili na rozvoj řeči a komunikačních schopností
Zbývá 3 měsíce
Cílová částka 35,000 Kč
Podpořit příběh
Zdravotní pomoc
Hluchoněmé Kateřince na rozvoj znakové řeči
Zbývá 4 měsíce
Cílová částka 90,400 Kč
Podpořit příběh