Rehabilitace pro Dominička

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rehabilitace Bobathovou metodou; služby zajistí Fyzioterapie Kuncova

Obrázek daru
Iveta Olejníková
Patron příběhu

Iveta Olejníková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Dominička znám od jeho narození. S jeho maminkou jsem pracovala, šly jsme téměř zároveň na mateřskou dovolenou. Dominikův příchod na svět byl komplikovaný, narodil s diagnózou dětské mozkové obrny a ochrnutím pravé strany tělíčka.

Dominikovi jsou teď tři roky. Chodit začal až ve 27. měsíci, sám se nenají, v pravé ručičce neudrží lžičku. Potřebuje neustálou pomoc a doprovod při chůzi, aby nespadl a neublížil si. Moc nemluví, ale vnímá dobře. Po roce a půl se Domčovi narodil bráška. Rodinné prostředí mají kluci skvělé, mají blízko kolem sebe širší rodinu. I tak je pro mladou rodinu náročné zvládat Dominikovy zdravotní potíže a starat se o mladšího kloučka. Mamka s Dominikem cvičí, jezdí do lázní hrazených pojišťovnou. I tak vydají za terapie, cvičení a speciální pomůcky velké množství peněz.

Díky neúnavné péči rodiny a skvělých odborníků Dominiček dnes chodí. Rodiče by rádi jeho pohybový vývoj ještě více podpořili a cvičením Bobathovy metody rozhýbali jeho ruku. Terapie, aby měla smysl, musí být pravidelná, což je pro rodinu velký výdaj. Jsou odhodlaní věnovat se cvičení, protože v tomto věku se ještě věci dají posunout k lepšímu.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh malého šikulky Dominika

Jmenuji se Dominik, narodil jsem se mamce v roce 2015 po těžkém, nepostupujícím porodu. Hned potom nastaly další komplikace. Odebrali mě mamince z náruče, musel jsem být napojen na kyslík a monitorovací přístroj, dostával jsem sondou do hlavičky antibiotika, což nebylo vůbec nic příjemného. Aby toho nebylo málo, neustále se mi vracely různé infekce. Doma jsem s mamkou a taťkou začal cvičit Vojtovu metodu. Paní fyzioterapeutka mému chození nedávala moc šancí. Říkala, že by to byl malý zázrak, kdybych se alespoň postavil u nábytku. A vidíte, zázrak se stal! Díky jiné metodě nové paní fyzioterapeutky jsem se moc zlepšil. Také jsem byl v lázních, kde jsem cvičil a plaval. To už jsem si sedl, naučil se lézt a první kroky jsem udělal na své druhé narozeniny. Také jsem mámu s tátou potěšil prvními slůvky!

I když má chůze není ještě stoprocentní, hodně se snažím. Musím nosit speciální ortopedickou obuv. Tohle všechno mi ale rodiče platí a nestojí to zrovna málo. Mám malého brášku, mamka je doma a stará se o nás. Taťka chodí do práce.

Největší problém mám teď s pravou rukou. Mamka s panem doktorem našli terapii, která by mi s pohybem ruky mohla pomoci, je však drahá. Chtěl bych ale začít sám jíst. Budu poctivě cvičit. Slibuju. :o

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě