Rehabilitace pro fanouška houpaček Štěpánka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

ambulantní rehabilitace s využitím oblečku TheraTogs na půl roku; dar zajišťuje ARCADA NeuroMedical Center

Obrázek daru
Mgr. Irena  Assis dos Santos
Patron příběhu

Mgr. Irena Assis dos Santos

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Štěpánka a jeho rodiče jsem začala navštěvovat před více než dvěma lety jako poradkyně rané péče. U Štěpánka byla již v době těhotenství zjištěna vývojová vada mozku, brzy po narození pak vada zraku, dechové potíže a epilepsie. Časem mu byla zavedena také PEG sonda, kterou ho rodiče krmí rovnou do bříška. To vše výrazně ovlivňuje jeho psychomotorický vývoj. Dnes tříletý Štěpánek je zatím zcela odkázán na neustálou péči rodičů. Ti se všemožně snaží, aby byl aktivnější a měl větší zájem o své okolí – zkoušejí různé zvukové, světelné i hmatové podněty, prvky bazální stimulace, pravidelně se synkem cvičí. Štěpánek však nyní potřebuje speciální intenzivní rehabilitace, které mu pomohou posílit svalstvo a dají mu možnost posunout se ve vývoji o kousek dál. Protože si je ale rodiče nemohou dovolit financovat, prosí o pomoc vás.

Společně jsme vybrali
celou částku 63,750 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Nemocný Štěpánek potřebuje drahé rehabilitace, které mu pomohou se rozhýbat

Jsem maminkou tříletého kloučka Štěpánka, který se bohužel narodil s vrozenou vadou mozku. Má diagnostikovanou mikrocefalii, což je porucha projevující se předčasným ukončením růstu mozku i celé hlavy, dětskou mozkovou obrnu, epilepsii, centrální nervový syndrom a mnoho dalšího.

Poslední rok byl pro nás obzvláště náročný. Štěpánek dostal těžký zápal plic a 6 týdnů ležel v nemocnici. Za tu dobu dvakrát podstoupil odběr kostní dřeně včetně transfúze krve. Byla mu také zavedena PEG sonda, kterou ho krmím rovnou do žaludku. Po celou dobu hospitalizace ho navíc přepadal jeden epileptický záchvat za druhým a vypadalo to hodně zle.

Doktoři byli skeptičtí a připravovali mě na to, že se budu muset rozhodnout, zda nechat Štěpánka po zbytek života v umělém spánku na přístrojích, nebo ho od nich odpojit a zbavit ho všech bolestí. Nikdo z nich neviděl světlo na konci tunelu. Nakonec jsem naštěstí nemusela vybrat ani jednu z variant, protože Štěpánek zabojoval a vrátil se ke mně.

Štěpánek je dnes ležáčkem, přesto se díky pravidelným rehabilitacím v ARCADA NeuroMedical Center maličko hýbat dokáže. Snaží se udržet hlavičku, zvedá se, do pohybu více zapojuje ruce i nohy. Krůček po krůčku se tak zlepšují jeho pohybové schopnosti a tělo sílí. Pokud bude v rehabilitacích pokračovat, je naděje, že se jednou posadí a uvidí svět ze zcela nové perspektivy.

Intenzivní rehabilitace v ARCADA NeuroMedical Center zkrátka fungují, bohužel jsou však finančně dost nákladné. Momentálně si bohužel jejich další financování nemůže dovolit, proto se Štěpánkovým tatínkem prosíme o pomoc vás.

Štěpánek je náš bojovník, který se nepřestává usmívat. Svým rozesmátým kukučem okamžitě nakazí všechny kolem a v jeho společnosti není možné být smutný. A já bych si moc přála vidět jeho úsměv v momentě, kdy se poprvé posadí. Věřím, že se mi tento sen jednou splní.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě