Rehabilitace pro malou bojovnici Barborku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

zdravotní rehabilitace – 10 lekcí ergoterapie (zajišťuje Centrum dětské ergoterapie PLAY SI) a 10 lekcí hiporehabilitace

Obrázek daru
Mgr. Petra  Dvořáková
Patron příběhu

Mgr. Petra Dvořáková

ergoterapeutka

Komentář patrona

Barborka je naší klientkou na Klinice dětské rehabilitace ve FN Motol, kam dochází na rehabilitaci za účelem ergoterapeutické péče. Já jsem jedním z terapeutů, kteří ji mají v péči. Na základě ergoterapeutického vyšetření byla Barborce doporučena terapie senzorickou integrací a pokračování intenzivní hiporehabilitace. Barborka se totiž potýká s Joubertovým syndromem, který je doprovázen svalovou hypotonií, těžkou dysartrií (motorická porucha řeči) a problémy s očními svaly. Barborka žije v rodině, která se jí velmi intenzivně věnuje, a díky výbornému rodinnému zázemí se na jejích problematických oblastech intenzivně pracuje. Barborka nyní potřebuje pomoc zejména s rozvojem řeči a okohybných svalů. Rozvoj těchto funkcí může velmi pozitivně doplnit stimulace rovnovážného ústrojí, proto je pro ni nyní vhodná zejména terapie metodou senzorické integrace, která se provádí formou hry v Centru dětské ergoterapie PLAY SI, kde mají pro tento typ terapie speciálně vybavenou terapeutickou místnost. Další metodou, která může zlepšit zejména svalový tonus, je hipoterapie.

Společně jsme vybrali
celou částku 12,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Barborky, která se pere s těžkým genetickým onemocněním

Čtyřletá Barborka se narodila s tzv. Joubertovým syndromem. Jedná se o vzácné genetické onemocnění, které napadá centrální nervový systém, přesněji mozeček. Už od miminka se proto potýká s opožděným psychomotorickým vývojem, má problémy s rovnováhou a koordinací, trápí ji oči.

Navzdory všem svým potížím je však Barborka veselá a hravá holčička s duší bojovníka. Nejvíce je to vidět na různých rehabilitacích, kde s nasazením všech svých sil poctivě cvičí. A výsledky se dostavují. S Barborkou jezdíme na šestitýdenní rehabilitační pobyty do lázní, docházíme na hiporehabilitace, logopedii i ergoterapii. Barborka si také velmi oblíbila plavání. A samozřejmě téměř neustále cvičíme doma. Barborka navíc od září dochází do logopedické školky, kde dělá v rámci svých možností velké pokroky.

Nyní se obracím na Patrona dětí s žádostí o pomoc při financování hiporehabilitací a ergoterapií. Na hiporehabilitace už moje princezna chodí a výsledky jsou skvělé. Barborka tam posiluje svalstvo celého trupu a zlepšuje se jí stabilita, díky čemuž může lépe chodit a běhat. Ergoterapie v centru PLAY SI jí pak umožní trávit čas ve speciálně vybavené tělocvičně, kde bude procvičovat oční svaly, aby byla časem schopná např. sejít sama ze schodů či psát úkoly. To, co je totiž pro někoho hračkou, je pro Barborku extrémně náročné.

Péče o naši dcerku však stojí nemalé peníze. Hodně toho zvládneme uhradit sami, v tuto chvíli bychom ale potřebovali pomoc. Děkujeme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě