společně za lepší dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+

Rehabilitace pro malou bojovnici Štěpánku

Přispívali jste na

rehabilitační pobyt v Sarema Liberec

Bc. Jana Nováková
Patron příběhu

Bc. Jana Nováková

poradce rané péče

Komentář patrona

Štěpánku jsem poznala v rámci svého zaměstnání – v rodině působím jako poradce rané péče. Štěpánka žije v úplné rodině, ale potýká se s obtížemi v oblasti motoriky, příjmu stravy a komunikace. Rehabilitační pobyty jí velmi pomáhají v rozvoji hrubé motoriky, je ale třeba je často opakovat. Rodina si takový výdaj nemůže dovolit, proto žádají o příspěvek. Pojďme jim společně pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 30,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka napsala příběh svojí Štěpánky

Moje Štěpánka je velká bojovnice a díky povaze, kterou dostala do vínku, se neúnavně žene stále dopředu. I když je to pro ni hodně těžké.

Štěpánka se narodila jako hypotonické miminko – její končetiny plápolaly úplně jako u hadrových panenek, odjakživa má hodně slabé svalstvo. Štěpánka se také potýká s nemocí zvanou hydrocefalus (mozkomíšní mok hromadící se v hlavě), s poruchou příjmu potravy (nedokáže kousat jídlo), hypermobilitou kloubů a epilepsií.

Kvůli všem těmto nemocem Štěpánka ve svých čtyřech letech nemluví ani nechodí, po intenzivních rehabilitacích se ale její stav výrazně zlepšuje. Když budeme v rehabilitačních pobytech pokračovat, je naděje, že se jednou postaví na vlastní nohy. Už teď je schopná stát a držet se nábytku, což před tím sama nedokázala.

Rehabilitace jsou však příliš finančně náročné a doma na ně nemáme peníze. Protože pro Štěpánku udělám všechno na světě, nezbývalo mi nic jiného, než požádat o pomoc. Obrátila jsem se tedy na Patrona dětí s prosbou o příspěvek na tyto nákladné rehabilitace. Děkuji všem, kteří pomáhají.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Zdravotní pomoc
Adámkovi s Downovým syndromem na hiporehabilitace
Zbývá 2 měsíce
Cílová částka 19,700 Kč
Podpořit příběh
Zdravotní pomoc
Lili na rozvoj řeči a komunikačních schopností
Zbývá 3 měsíce
Cílová částka 35,000 Kč
Podpořit příběh
Zdravotní pomoc
Hluchoněmé Kateřince na rozvoj znakové řeči
Zbývá 4 měsíce
Cílová částka 90,400 Kč
Podpořit příběh