Rehabilitace pro malou Emičku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

příspěvek na intenzivní Neurorehabilitační program Therasuit

Obrázek daru
MUDr. Milena Dokoupilová
Patron příběhu

MUDr. Milena Dokoupilová

lékařka

Komentář patrona

Emička se narodila v porodnici, kde pracuji. Tam byla také stanovena diagnóza kongenitální myotonické dystrofie. Emička měla velmi těžký příchod na svět. V prvních dnech bojovala o život, potřebovala pomoc s dýcháním a nebyla schopna sama jíst. Po třech měsících však byla díky intenzivní rehabilitaci a ošetřovatelské péči se zapojením celé rodiny propuštěna do domácí péče. Její největší nadějí na soběstačnost jsou intenzivní rehabilitace, díky kterým udělala v minulosti obrovské pokroky, které jsou ale finančně velmi náročné. Rodina je soudržná a o Emičku se výborně starají. Věřím, že si vaši pomoc zaslouží.

Společně jsme vybrali
celou částku 37,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Emičky, která trpí neléčitelným nervosvalovým onemocněním

Moje těhotenství s Emičkou probíhalo v pořádku, porod však byl nesmírně komplikovaný. Od první minuty na světě musela moje holčička bojovat o svůj život - nedokázala sama dýchat ani jíst, měla protočenou pravou nožičku, byla hypotonickým, téměř bezvládným miminkem. Brzy na to lékaři odhalili, že příčinou těchto problémů je kongenitální myotonická dystrofie typu 1, která patří mezi neléčitelná nervosvalová onemocnění. Zdůraznili, že je potřeba okamžitě začít s rehabilitováním, protože jen tak se může stav naší dcerky zlepšit.

Lékaře jsme do puntíku poslechli a díky naší i Emiččině snaze dělá naše holčička velké pokroky. Několikrát týdně spolu docházíme na hipoterapii (terapie s využitím pohybu koně), která Emičce pomáhá se zpevňováním těla, cvičíme s ní samozřejmě i doma a v různých rehabilitačních centrech. V květnu letošního roku jsme také dokončili první terapii v Neurorehabilitačním centru AXON, kde se začala konečně stavět na nožičky. Dnes už zvládne i pár krůčků s chodítkem a momentálně čekáme na ortézky, které jí snad společně s rehabilitací dopomůžou k samostatné chůzi. Její nožky jsou však stále hodně slabé a pravá noha je špatně stavěná, takže ji čeká operace.

Začátkem příštího roku bych s Emičkou ráda absolvovala rehabilitaci TheraSuit v Centru Hájek, která jí k prvním samostatným krůčkům může zase o něco přiblížit. Jedná se však o nákladnou záležitost, na kterou bohužel nemáme peníze. Protože však chci své dceři dopřát plnohodnotný život, ve kterém by mohla být soběstačná a šťastná, rozhodla jsem se požádat o finanční příspěvek Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě