Rehabilitace pro Marečka, který se nikdy nevzdává

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

intenzivní rehabilitace; dar zajišťuje MONADA – Klinika komplexní rehabilitace

Obrázek daru
Jiřina  Ernestová
Patron příběhu

Jiřina Ernestová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Mareček byl do svých 9 let zdravý a urostlý kluk, který moc rád sportoval. V září roku 2016 však jeho organismus napadl zákeřný vir a Marek ochrnul. Nemůže se hýbat, dýchá s pomocí přístrojů, dorozumívá se mrkáním. Tři roky strávil v motolské nemocnici, poté si ho rodiče konečně mohli vzít do domácí péče. Jeho zdravotní stav vyžaduje nepřetržitý dohled a péče o něj je psychicky i fyzicky velmi náročná. Rodiče se nyní s mojí podporou rozhodli požádat Patrona dětí o pomoc s úhradou rehabilitací, které Marečkovi moc pomáhají. Pojďme je společně podpořit, každá finanční pomoc pro ně moc znamená.

Společně jsme vybrali
celou částku 19,200 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Marečka, kterého virová infekce upoutala na lůžko

Dvanáctiletý Mareček byl zdravý, chytrý a hezký kluk s šikovnýma rukama. Rád vyráběl různé věci ze dřeva, skládal lego a 3D puzzle. Bavila ho matematika, angličtina a dobře ovládal počítač. Zbožňoval sladká jídla, nejvíce koblihy a vanilkové rohlíčky. Hrál florbal na postu útočníka a často byl označován za nejlepšího hráče. Moc rád se smál a uměl i pořádně zlobit.

V devíti letech však tohoto silného kluka přepadl neznámý virus a způsobil, že se jeho tělo „uzamklo“. Jediné, co v tu chvíli Mareček dokázal, bylo mrkání. Dodnes je to jediný způsob, kterým s námi komunikuje. Nedokáže polykat, takže ho musím krmit sondou. Kromě pár drobných pohybů je v podstatě nehybný a odkázaný na pomoc druhých. Bohužel mu ochrnulo i dýchací ústrojí, tudíž je napojený na plicní ventilaci.

O Marečka pečuji 24 hodin denně a nemůžu ho nechat ani minutu samotného, proto vůbec nepřichází v úvahu jakýkoli přivýdělek. Pobírám ale příspěvek na péči. S Marečkem doma cvičím, spolu se i učíme. Jeho tělo ho sice neposlouchá, mentálně je však v pořádku. A o to horší to pro něj je. Mareček má sedmnáctiletou sestřičku, která studuje na gymnáziu. Příprava do školy jí bere většinu času, když má ale chvilku, věnuje se bráškovi – cvičí s ním, učí se s ním, vypráví, krmí i přebaluje. Je mi velkou oporou. Marečkův tatínek se také snaží pomáhat, abychom to ale všechno finančně zvládli, tráví většinu času v práci.

Kromě domácího cvičení s Marečkem jezdím i na různé rehabilitace pod vedením odborníků. Nejúčinnější rehabilitace ale nejsou hrazeny pojišťovnami, a tak je jejich financování na nás. Bohužel se ale jedná o velké částky, které nyní nedokážeme pokrýt. A proto vás moc prosím o pomoc. Díky vašemu finančnímu daru bude moci Mareček rehabilitovat dvakrát týdně v rehabilitačním centru MONADA, kde to zná a kde se cítí dobře. Tamější rehabilitace mu pomáhají zlepšovat pohybové schopnosti a jsou nutné k tomu, aby se jeho stav nezhoršoval. Za vaši pomoc vám budu nesmírně vděčná.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě