Rehabilitace pro nadšeného rybáře Tondu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

ambulantní rehabilitace v ARCADA NeuroMedical Center

Obrázek daru
Mgr. Olga  Kvitová
Patron příběhu

Mgr. Olga Kvitová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Toníkovu rodinu jsem poznala díky svému povolání sociální pracovnice. Jeho rodiče totiž mají v pěstounské péči pětiletého chlapce, a já je na jejich cestě pěstounů doprovázím. Potkáváme se pravidelně jednou za dva měsíce. Toník bohužel prodělal dětskou mozkovou obrnu, s jejímiž následky se stále potýká. Jeho maminka s touto nepřízní osudu ale statečně bojuje. Toníka vozí na rehabilitace, intenzivně s ním cvičí také doma. Díky jejímu úsilí, píli a neústupnosti dělá Tonda velké pokroky. Zlepšuje se jeho koordinace i stabilita, nesmí však polevit v rehabilitování. Rehabilitace jsou ale nesmírně nákladné a rodinné úspory docházejí. Proto se rodiče obrátili s mojí podporou na Patrona dětí a prosí o příspěvek.

Společně jsme vybrali
celou částku 8,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka napsala příběh svého Toníka, který se pere s dětskou mozkovou obrnou

Tonda vykoukl na svět jako úplně zdravý kluk v létě roku 2010. Když měl ale deset měsíců, všimla jsem si, že oproti svým vrstevníkům zaostává v motorickém vývoji. Hned jsem s ním běžela k lékaři a dožadovala se pořádného vyšetření a rehabilitací. Doufala jsem, že se nejedná o nic vážného, realita ale byla jiná.

O pár měsíců později byla Tondovi diagnostikována dětská mozková obrna ve formě spastické diparézy. Jedná se o symetrické postižení dolních končetin, které mému synkovi brání ve správné chůzi. Okamžitě jsem s ním začala cvičit podle Bobath konceptu a docházet na pravidelné rehabilitace. Ve dvou letech mu byl také poprvé aplikován botulotoxin, který pomáhá uvolňovat spastické nožky. Díky tomu začal Tonda chodit, často ale padal, pohyboval se jen po špičkách a nožky měl vtočené dovnitř. O půl roku později se proto botulotoxinová kúra opakovala.

Kolem Tondových dvou let jsme také poprvé vyrazili do lázní na intenzivní rehabilitační pobyt. Dnes už máme za sebou lázně ve Velkých Losinách, byli jsme i v Klimkovicích a v ostravském rehabilitačním centru ARCADA. Pravidelně také docházíme do léčebného ústavu v Metylovicích, kde Tonda pilně rehabilituje.

Aktuálně se Toník zotavuje po své druhé operaci metodou Ulzibat, během které mu byly uvolňovány kontraktury na horních i dolních končetinách. Hned poté jsme vyrazili do Ostravy do ARCADA NeuroMedical Center, kde Tonda absolvoval měsíční intenzivní pohybovou terapii. Tu bychom mu rádi dopřáli znovu, protože si ale všechny terapie musíme hradit sami, nemáme na ni už dostatek peněz. Finančně nás vyčerpala také samotná operace, kterou jsme rovněž platili sami. Mrzí mě, že pojišťovny v tomhle nepomáhají. Kromě Tondy máme ještě dva starší syny a pětiletého chlapečka v pěstounské péči, takže se máme co otáčet, abychom to finančně zvládli. Rádi bychom vás proto poprosili o příspěvek na rehabilitace v ARCADĚ, kam bych Tonda docházel ambulantně.

Náš Toník je veselý a optimistický kluk, který chce dělat všechno stejně jako zdravé děti. Chodí do skautu a s bráškou na ryby, baví ho chodit do přírody a do lesa na houby. Všichni si teď moc přejeme, aby při všech těchto činnostech mohl stát pevně na vlastních nohách a vědět, že ho unesou. Pokud se díky vám dostane k tolik potřebným rehabilitacím, bude mít naději, že se tento sen stane skutečností.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě