Rehabilitace pro neslyšící Viktorku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

příspěvek na neurorehabilitace Kosmík (cvičení ve speciálním oblečku), dar zajišťuje Neurorehabilitační klinika AXON

Obrázek daru
Dana Kozáková
Patron příběhu

Dana Kozáková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Čtyřletou Viktorku znám od jejího narození. S mým synem a její maminkou trávíme společně veškerý možný volný čas. Viktorka je milá a krásná holčička, opožděný psychomotorický vývoj spojený s hluchotou a pohybovou indispozicí jí ale neumožňuje plné zapojení mezi své vrstevníky. Viktorky postižení vyžaduje maminčinu náruč po celý den, jediný živitel rodiny je tatínek, který však nestačí vydělat vysokou částku, která je potřebná na další rehabilitaci Kosmík ve speciálním oblečku, která by Viktorce pomohla k samostatnosti a možnosti být o krůček blíž svým kamarádům. Rodina tedy žádá o pomoc touto cestou a za jakýkoliv příspěvek moc děkuje.

Společně jsme vybrali
celou částku 30,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své dcery Viktorky, která je od narození neslyšící

Viktorka je moje krásná čtyřletá dcera. Začátky bohužel byly těžké. Narodila se předčasně s vrozenou cytomegalovirovou infekcí, která vedla k opoždění jejího psychomotorického vývoje a ztrátě sluchu. Tomuto neštěstí jsme se ale jako rodina postavili čelem a děláme s manželem všechno pro to, aby byla Viktorka jednou stejně samostatná a silná, jako ostatní děti jejího věku.

Není to jednoduché, ale děláme velké pokroky. Viktorka je po operaci kochleárních implantátů, učí se slyšet a znakovat. Dokonce udělá sama pár krůčků, ale musí ji u toho někdo držet za ruku. Stále rehabilitujeme a cvičíme, před půl rokem jsme absolvovali terapii Kosmík a paní primářka doporučila další rehabilitace, aby ses Viktorka posunula zas o něco kupředu. Věříme, že se jí to podaří!

Vidím, jak terapie Viktorce pomáhají, ale jsou bohužel příliš nákladné. Jediný, kdo v rodině vydělává, je tatínek, já musím být s Viktorkou kvůli jejímu zdravotnímu stavu doma. Nemáme tedy peněz nazbyt. Viktorčino zdraví je ale pro nás nejdůležitější, proto jsme se rozhodli požádat o pomoc Patrona dětí a za jakoukoliv pomoc budeme moc vděčni. Věřím, že díky terapii bude Viktorka jednou chodit sama. Moc děkujeme!

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě