Rehabilitace pro šikovného Matěje

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

čtyřtýdenní intenzivní rehabilitační program ErgoKosmík; dar zajišťuje Neurorehabilitační klinika AXON

Obrázek daru
Bc. Jana  Kisiová
Patron příběhu

Bc. Jana Kisiová

učitelka

Komentář patrona

Matěj, který se narodil s dětskou mozkovou obrnou, chodí do naší třídy už druhým rokem. V kolektivu je díky své milé povaze oblíbený a dělá pokroky ve všech směrech. Poctivě cvičí a nosí ortézy. Jeho nejoblíbenější hračkou jsou dinosauři. V létě postoupil operaci dle metody Ulzibat, která byla úspěšná, ale velmi finančně náročná a rodina ji musela hradit sama. Matěj se teď pohybuje daleko lépe, ale aby byly výsledky účinné a trvalé, je nutností pravidelná intenzivní rehabilitace. Rehabilitační lekce jsou ale velmi drahé a pojišťovna je neproplácí. Proto se rodina rozhodla obrátit se žádostí na Patrona dětí a za jakýkoliv příspěvek budou moc vděční.

Celou částku se sice nepodařilo vybrat, s rodinou dítěte jsme ale našli způsob, jak za vybranou částku 40000 Kč pořídit alespoň část daru. Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Matěje, který se narodil s dětskou mozkovou obrnou

Matěj je veselý a šikovný kluk, který je mezi svými kamarády velmi oblíbený. Bohužel se narodil s dětskou mozkovou obrnou ve formě pravostranné spastické hemiparézy, což znamená, že byla postižená pravá strana jeho těla. Jeho maminka si všimla jisté asymetrie v jeho pohybech, když mu bylo půl roku. Projevovalo se to zejména tím, že přepadával na pravou stranu.

Od té doby Matěj postupuje intenzivní rehabilitace, operace a mnoho vyšetření, které přispívají ke zlepšení hybnosti jeho oslabených končetin a jeho celkového zdravotního stavu.

Aby se jeho stav neustále zlepšoval, je potřeba další intenzivní rehabilitace, která by ho mohla rozhýbat natolik, že by se rozchodil a začal by používat pravou ručičku. Bohužel je tato rehabilitace pro Matějovu maminku finančně velmi nákladná. Maminka se Matějovi maximálně věnuje, poctivě s ním cvičí a ještě dochází do zaměstnání, ale na proplacení rehabilitací jí už peníze nezbývají. Rozhodla se tedy obrátit s prosbou o pomoc na Patrona dětí. Každou rehabilitací je Matěj totiž o krok blíž k plnohodnotnějšímu životu.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě