Rehabilitace pro smíška Tommyho

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

pravidelné celoroční rehabilitace - 11 měsíců, 2x týdně; službu zajišťuje Centrum rehabilitačních služeb, člen skupiny Jitro s.r.o.

Obrázek daru
Vendula Zavadilová
Patron příběhu

Vendula Zavadilová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

S maminkou Tommyho se známe odmalička. I když na něj zůstala sama, dělá vše pro to, aby mu dopřála plnohodnotný život. I přes značná omezení se ho snaží začlenit mezi vrstevníky a kromě terapií spolu v rámci možností žijí normální život - jezdí na výlety, na kole, chodí plavat, na hřiště a do společnosti jiných dětí. Navštěvují také různé akce pro děti. Péče o Tommyho je hodně náročná, psychicky i fyzicky, ale maminka to zvládá s láskou a úsměvem. Ráda bych rodině pomohla získat finance na pravidelné rehabilitace, díky kterým dělá Tommy velké pokroky. Sami se jim snažíme pomáhat organizací sběru víček. Dejme jim prosím společně šanci na lepší život - Tommymu potřebnou péči, která mu umožní zlepšení jeho stavu, a mamince možnost vidět další pokroky svého jediného dítěte a naději, že se snad jednou sám rozběhne a řekne „máma“.

Společně jsme vybrali
celou částku 44,933 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh, jak ho napsal osud

Tommy je usměvavý pětiletý klučina, který má diagnostikované vývojové onemocnění mozku. Tommy výrazně zaostává v psychomotorickém vývoji. Neumí chodit a koordinace mu dělá velké potíže. Ručky používá velmi omezeně. Má porušenou senzoriku, nemluví, sám se nenají, nemá vyvinutou jemnou motoriku ani neuchopuje předměty. Jeho diagnózu také doprovází zrakové postižení. Nosí plenky, ale už se naučil chodit na nočník. Je však plně odkázaný na mou péči, proto nemohu chodit do práce.

Tommy je můj jediný syn a žijeme spolu sami nedaleko Olomouce. Navštěvuje speciální mateřské školy, miluje písničky a říkanky. Přes všechny své obtíže je stále veselý, plný elánu a denně mi dělá radost svou obrovskou chutí do života. Je velmi vnímavý a miluje jídlo. A i když se sám nenají, lžíci už pár sekund udrží. Je evidentní, že se dokáže naučit spoustu věcí, jen je třeba ho podporovat a stimulovat ve vývoji.

Ke všem těmto pokrokům mu pomáhají rehabilitace a různé terapie. Se synem také navštěvujeme mnoho specialistů, chodíme plavat, na hipoterapii, jezdíme do lázní a používáme vhodné kompenzační pomůcky pro jeho všestranný rozvoj. I přes negativní prognózy se Tommy vyvíjí a dělá pokroky. Z ležícího dítěte, které zrakem nevnímalo skoro nic, je nyní veselý kluk, který se zajímá o vše kolem sebe. Pohybuje se plazením a lezením, stále je v pohybu a pomalu se snaží postavit na nožičky. Také jsme začali trénovat chůzi v chodítku a je jasné, že se mu to moc líbí.

Tommymu hodně pomáhají speciální neurorehabilitace. Jsou finančně velmi nákladné, ale výsledky se dostavují. Proto bychom je rádi opakovali, co nejvíce to půjde. V dnešní době je bohužel většina terapií a rehabilitací pro takové děti brána jako jakýsi nadstandard, za který si rodiče musí připlatit. Přitom rehabilitace je základ všeho. Je to velmi smutné a člověk se cítí dost bezmocně, když musí stále jen shánět peníze, aby mohl svému dítěti dopřát adekvátní péči, která mu může pomoci stát se soběstačným člověkem. Hodně financí už padlo z úspor. Pomáhají nám také známí, příbuzní, sbíráme víčka, ale i tak je peněz stále potřeba. Tommy má celý život před sebou a cvičení a terapie budou potřeba neustále. Mým snem je mu dopřát kvalitní a důstojný život s co největší mírou soběstačnosti. Proto prosím o příspěvek právě na pravidelné celoroční rehabilitace.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě