Rehabilitace pro usměvavé sluníčko Beátku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

speciální neurorehabilitační cvičení v centru ARCADA

Obrázek daru
Anna Raková
Patron příběhu

Anna Raková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

S Beátkou a její maminkou se známe z lázní. Vyzařuje z nich láska a radost, čímž nakazí každého, kdo jde kolem. Beátka má těžkou poruchu řeči, opožděný psychomotorický vývoj, potíže s jemnou i hrubou motorikou. Drahé rehabilitace si rodina se 4 dětmi bohužel nemůže dovolit. Pro Beátku jsou ale velmi důležité, pomohly by jí se dále rozvíjet a posouvat kupředu.

Společně jsme vybrali
celou částku 19,200 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh, jak ho napsal osud

Naše Beátka má 5 let. Narodila se v termínu jako normální a zdravá holčička. V sedmi měsících seděla, lezla po čtyřech a dokázala říct „máma, táta“. O dva měsíce později se však stalo něco, co nás strašně vyděsilo. Beátka najednou měla oči v sloup, byla jako hadrová panenka. V nemocnici nám řekli, že prodělala febrilní křeče a pustili nás domů. Za 14 dní se však křeče znovu objevily, tentokrát ale v mnohem větší míře. Beátka promodrala a přestala dýchat. Opět jsme skončili v nemocnici, odkud nás po dvou dnech propustili s tím, že je to u tak malých dětí běžné.

Až po několika dalších prodělaných „záchvatech“ Beátku konečně hospitalizovali na dětské neurologii. Absolvovala několik vyšetření, na jejichž základě jí byla diagnostikována epilepsie a reflux. Konečně tak mohla být naší berušce zahájena léčba. Protože ale Beátka půl roku žila s častými záchvaty, má v důsledku toho narušenou jemnou motoriku, těžkou poruchu řeči a opožděný psychomotorický vývoj.

Letos jsme s ní absolvovali lázeňský pobyt v Klimkovicích. Tam nám bylo doporučeno rehabilitační centrum ARCADA. Beátka podstoupila vstupní vyšetření s fyzioterapeutem, který nám řekl, že má naše holčička špatnou stavbu těla a že je proto nutné co nejdříve zahájit rehabilitační procedury. Ty však nejsou hrazeny pojišťovnou a v našem rodinném rozpočtu na ně nejsou peníze. Proto se obracíme s prosbou o pomoc na Vás. Čím dřív totiž Beátka začne cvičit, tím větší šanci má všechno dohnat. Moc děkujeme za vaši podporu.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě