Rehabilitace pro usměvavou Natálku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

intenzivní rehabilitace po dobu 14 dnů a 15 terapií metodou TheraSuit; dar zajišťuje ARCADA NeuroMedical Center

Obrázek daru
Daniel  Majetný
Patron příběhu

Daniel Majetný

rodinný přítel

Komentář patrona

Natálku znám takřka od jejího narození. Michal, její tatínek, je mým dlouholetým kolegou a blízkým kamarádem a znám se i s Martinou, její maminkou. Natálčini rodiči krátce po jejím narození zjistili, že trpí několika kombinovanými postiženími a vyžaduje každodenní intenzivní péči. Zatímco její tatínek odevzdává většinu svého platu na léčení Natálky, pak maminka se o ni nepřetržitě stará. K tomu má ještě práci na částečný úvazek. Natálka trpí hypotonickým syndromem, má opožděný psychomotorický vývoj a poškozený oční nerv, kvůli kterému vidí na vzdálenost sotva jednoho metru. Oční nerv je bohužel neoperovatelný a nepomohly by brýle, ani kontaktní čočky. Natálce velmi pomáhá intenzivní rehabilitace, díky které je schopna se s pomocí postavit na nohy. Časem by se dokázala postavit sama a udělat pár kroků bez opory. Většinu rehabilitačních pobytů a zdravotnických pomůcek bohužel nehradí pojišťovna, a tak jsou rodiče odkázáni na své vlastní finanční prostředky. Rodiče využijí jakoukoliv vaši finanční pomoc výhradně za účelem léčebných terapií, intenzivní rehabilitace a jiných prostředků, které by zajistili Natálce lepší život. Doufáme ve vaši pomoc a velmi děkujeme, že se snažíte přispět k lepšímu životu této holčičky.

Společně jsme vybrali
celou částku 46,650 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Natálky, která trpí vážným kombinovaným postižením

Natálka je usměvavá pětiletá holčička, která má nejraději vodu. Miluje koupání ve vaně a návštěvy bazénu. Žije se svými šťastnými a milujícími rodiči, tatínkem Michalem a maminkou Martinou. Ti však krátce po jejím narození zjistili, že Natálka trpí vážným kombinovaným onemocněním.

Natálka trpí centrálním hypotonickým syndromem, který se vyznačuje ochablostí svalů, má opožděný psychomotorický vývoj, mentálně je na úrovni ročního dítěte. Má také poškozený oční nerv, díky kterému vidí pouze na vzdálenost necelého jednoho metru, což jí neumožňuje se orientovat v prostoru. Je tedy nutné, aby měla k dispozici pomoc a dohled 24 hodin denně.

Rodiče poskytují Natálce všechnu možnou péči. Každý den ji hlídá maminka, nebo navštěvuje specializovanou mateřskou školku. Chodí také na pravidelné kontroly do nemocnice a dochází na rehabilitaci, díky které je schopna se sama posadit, dostat se na čtyři, či uchopit a zkoumat hračky. S pomocí maminky se dokáže postavit na nohy. Rehabilitace Natálce velmi pomáhá, ale intenzivní čtrnáctidenní pobyty v ARCADA NeuroMedical Center jsou nad jejich finanční možnosti a bohužel je nehradí pojišťovna. Rodiče ale doufají, že kdyby Natálka pobyt absolvovala, dělala by ještě větší pokroky. Pomůžete, aby Natálka udělala své první krůčky?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě