Rehabilitace pro velkou bojovnici Sofinku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rehabilitační pobyt v CENTRU HÁJEK

Obrázek daru
Zdeňka Reifová
Patron příběhu

Zdeňka Reifová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

S rodinou Sofinky jsem se seznámila před šestnácti lety v Jánských lázních a od té doby jsme v pravidelném kontaktu. Jezdíme společně na rehabilitační pobyty, ale také na společné dovolené. Pravidelně se rovněž navštěvujeme v našich domovech. Sofinka se narodila předčasně a má za sebou několik ortopedických operací. Žije spolu s maminkou, jejím manželem a s mladší sestřičkou Viktorkou v rodinném bezbariérovém domě, který rodiče pořídili s ohledem na její postižení. Sofinka v něm má k dispozici vlastní prostorný pokoj, vybavený pro ni nezbytně nutnými pomůckami. Protože teď hodně a rychle vyrostla, objevila se u ní komplikovaná skolióza, kterou je třeba řešit intenzivním cvičením. Jelikož je Sofinky stav hodně vážný, hrozí jí operace páteře, která by však mohla potíže s pohybovým aparátem ještě více zkomplikovat. Věřím ale, že se díky intenzivnímu cvičení obrátí vše k lepšímu. Podaří-li se tak na toto cvičení vybrat dostatek finančních prostředků, operace možná nebude vůbec potřeba.

Společně jsme vybrali
celou částku 16,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh, jak ho napsal osud

Moje Sofinka se narodila v červenci roku 2000. Žije se mnou, s nevlastním tatínkem a ségrou Viktorkou (11 let). Má kolem sebe spoustu lidí, kteří ji velmi milují a dělají vše pro to, aby byla spokojená. Viktorka se například ujala role masérky a každý den jí masíruje záda. Kvůli zádům totiž Sofinka trpí každodenními bolestmi.

Sofinka se narodila předčasně, ve 28. týdnu, s těžkým zdravotním postižením. Má diagnostikovanou DMO spastickou triparézu (postižení obou nožiček a jedné ruky) a hydrocefalus (zvýšené množství mozkomíšního moku v mozkových komorách) s následnou psychomotorickou retardací. Sofinka se téměř nehýbe a pohybuje se výhradně pomocí invalidního vozíku. Pravidelně s ní však rehabilitujeme a jezdíme na terapie do Jánských lázních. Děláme zkrátka všechno pro to, aby se její stav zlepšoval.

Sofinka byla odmalička hodně tvrdohlavá, a i když jí lékaři po narození nedávali žádné šance na přežití, zvládla to. Když nám tvrdili, že z ní bude naprosto nekomunikativní „ležák“, Sofinka se zapřela a ukázala jim, že se mýlili. Dnes je to usměvavá a optimistická dívka, která komunikuje a má zájem o vše nové.

Čas od času nám ale osud nějaké další klacky pod nohy přeci jen hodí. Když měla Sofinka pět let, pohybovala se sama po čtyřech a s pomocí chodítka dokonce i chodila. Bohužel však nastala etapa, kdy začala mít velké bolesti, které ji omezily v jejím vývoji. Má za sebou řadu operací obou kyčelních kloubů, přičemž poslední operace proběhla v únoru 2016. Stav jejích kyčlí se bohužel nadále zhoršuje.

V souvislosti s tím začala Sofinku hodně bolet záda. Objevila se u ní výrazná skolióza, která jí způsobuje velké bolesti. Na levé straně má navíc propadlý hrudník. Sofince ubývá svalstvo a hrozí, že ji kosti za chvilku neudrží. Sofinka by měla podstoupit operaci páteře, při které jí bude každý obratel navrtán dvěma šrouby, do kterých se následně upevní tyče podél páteře. Současně budou navrtány i pánevní kosti, které jsou nyní hodně nesouměrné (jedna je výš než druhá). Tato operace by ale Sofinky stav mohla zhoršit - takové riziko tady bohužel je. Proto bychom ji rádi oddálili, případně se jí úplně vyhnuli.

S tím by nám mohly pomoci speciální rehabilitace v CENTRU HÁJEK, které nám doporučují lékaři. V CENTRU nabízejí široké spektrum rehabilitačních metod a doprovodných terapií, které by Sofinku mohly posunout hodně kupředu, a to jak motoricky (posílí svalstvo), tak i psychicky. Mají ty nejlepší rehabilitační pracovníky v České republice, specializující se na diagnózy, kterými trpí naše Sofinka. A výsledky jejich práce jsou úžasné.

Takové terapie a rehabilitace jsou ale nad finanční možnosti naší rodiny. Je to však jediná cesta, jak se vyhnout operaci páteře, v jejímž důsledku by Sofinka mohla skončit doživotně upoutaná na lůžko. Budeme vděční za jakýkoli finanční příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě