

Viktorie je uprchlice z Ukrajiny, trpí Prader-Willy syndromem (geneticky podmíněné onemocnění hypotalamu) a potřebuje docházet na terapie do našeho centra. Společně s maminkou je u nás v péči. Nyní ji část terapií uhradil Člověk v tísni. Pro další pokračování pohybové a psychologické léčby žádáme o další prostředky od vás.
Viky potřebuje proprioceptivní a smyslovou stimulaci, fyzioterapii, ergoterapii a další podporu pro její lepší vývoj.
Společně jsme vybrali
celou částku
14,400
Kč
Děkujeme všem!
Viktorce byl diagnostikován syndrom onemocnění hypotalamu, s kterým se pojí mnoho zdravotních komplikací
V České republice jsme od začátku války na Ukrajině. Jsem matka Viktoriie, která se narodila ve 32. týdnu těhotenství s diagnózou Prader Williho syndromu (geneticky podmíněné onemocnění hypotalamu) a krvácení do mozku. Ve 3 letech začala samostatně chodit, špatně mluví, není si jistá v chůzi, potřebuje oporu, pohybuje se v kočárku a má nadváhu. Potřebuje trvalou rehabilitaci, kterou si nemohu finančně dovolit. Rehabilitace nám umožní postavit se zpět na nohy.
Viktorka má speciální dietu. Svalová hypotonie provází dceru celý život. Je velmi společenská, ale je jí těžko rozumět, protože se dokáže vyjádřit jen pomocí zvuků. Potřebuje pomoc při oblékání a svlékání, při chůzi do schodů, při nasedání do kočárku nebo do židle. To jí ztěžuje plnohodnotné začlenění do dětského kolektivu. Potřebuje neustálou rehabilitaci (fyzioterapie, hipoterapie, ergoterapie a logopeda), která je však pro nás v současné době velmi nákladná.
Rehabilitace je pro Viktorii jedinou nadějí na osamostatnění, rozvoj a zařazení do dětského kolektivu. Dcera velmi ráda kreslí a vyrábí. Ráda si hraje na doktora a kuchaře.