Rehabilitace pro Vojtíška

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rehabilitační cvičení metodou Thera Togs; dar zajišťuje Arcada NeuroMedical Center

Obrázek daru
Soňa Janošíková
Patron příběhu

Soňa Janošíková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Vojtíšek je dítě mých nejlepších přátel. Narodil se předčasně ve 29. týdnu těhotenství. Vážil pouhých 1350 gramů. Své první dny na světě bojoval o život, neboť jeho plíce nebyly dozrálé k plné funkci. Čekalo ho mnoho vyšetření a odběrů. Všichni jme mu drželi palce a Vojtík bojoval. Po dalších 72 hodinách to s ním začalo vypadat nadějně. Byl připojen jen na kyslík a nám všem se ulevilo. Do doby, než byly výsledky ultrazvuku mozku. V hlavičce docházelo k nadměrnému zadržování mozkomíšního moku následkem krvácení do mozku během porodu. Vojtíšek ve svých prvních týdnech života podstoupil 3 operace mozku. Díky tomu žije a může být s rodiči doma. Tohle vše ale velmi zpomalilo jeho vývoj. Ve 2,5 letech nechodí, nesedí, neplazí se. Psychicky a mentálně odpovídá 6-8 měsíčnímu dítěti. Má zpomalený přenos obrazu z oka do mozku a mozkovou obrnu. Od narození s ním rodiče poctivě cvičí. Již rok dochází do rehabilitačního stacionáře, pokroky ale nejsou příliš viditelné. Proto se nyní rozhodli na vlastní náklady navštěvovat neurorehabilitační kliniku. Zde Vojtíšek cvičí ve speciálním oblečku TheraTogs hodinu cca 2x týdně. Jedna tato návštěva je pro rodiče finančně nákladná a stojí 800,- až 1000,- Rodiče věří, že mu tato speciální metoda pomůže.

Společně jsme vybrali
celou částku 49,600 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Vojtíška

Vojtíšek se nám narodil ve 29. týdnu těhotenství. Byl oživován a následně napojen na plicní ventilaci. Těžký příchod na svět mu způsobil silné krvácení do mozku. Neodtékal mu mozkomíšní mok, který se hromadil v hlavě a utlačoval mozek. Ve třech měsících mu byla voperována drenáž VP-Shunt, odvádějící mozkomíšní mok z hlavičky do bříška. V souvislosti s předčasným narozením trpí dětskou obrnou, mikrocefalií, svalovou ochablostí (hypotonií) a refluxem.

Od narození s Vojtíškem cvičíme, nyní jsme velmi nadšení ze speciální neurorehabilitace metodou Thera Togs. Již po třech návštěvách na klinice jsou vidět pokroky.

Je velmi důležité, aby Vojtíšek vše dohnal a co nejvíce se motoricky přiblížil svému věku. Chtěli bychom centrum navštěvovat 2x týdně, avšak finanční náročnost léčby je pro nás neúnosná. Proto jsme se odhodlali poprosit o pomoc prostřednictvím nadace Patron dětí. Pokud budeme díky vaší pomoci schopni Vojtíškovi alespoň částečně zachránit zdraví, budeme ti nejšťastnější rodiče.

Děkujeme, že myslíte na ty, kdo jsou v nesnázích.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě