Rehabilitace pro zvídavého Tomáška

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rehabilitace metodou TheraSuit na 4 týdny, dar zajišťuje Armandi Therapy Clinic s.r.o.

Obrázek daru
Mgr. Lucie Magerová
Patron příběhu

Mgr. Lucie Magerová

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Tomáškova rodina začala spolupracovat s naší organizací Raná péče EDA, když mu bylo 11 měsíců. Na konzultacích trénujeme Tomáškův zrak, rozvíjíme hru, řešíme pomůcky, které by mu pomohly ve vývoje a hledáme různé cesty, které by mu pomohly využít svého potenciálu co nejvíce. Jednou z těchto cest je intenzivní neurorehabilitační cvičení. Tomáška by toto cvičení podpořilo v mnoha oblastech a tuto cestu pro něj velmi doporučuji.

Společně jsme vybrali
celou částku 65,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého syna Tomáška, který se narodil s dětskou mozkovou obrnou

Tomášek se narodil o měsíc dřív císařským řezem kvůli nedostatku kyslíku, čímž nastala hypoxie mozku. V osmém měsíci mu byla diagnostikována kvadruspastická forma dětské mozkové obrny, vyznačující se sníženou pohyblivostí všech čtyř končetin. Krom toho trpí oční vadou, má opožděný a nerovnoměrný psychomotorický vývoj a těžkou vývojovou poruchu mozku, takzvanou mikrocefalii.

Přes všechny nemilé zprávy jsme to nevzdali. Okamžitě jsme začali cvičit Vojtovu metodu, začali jsme chodit na fyzioterapii, ergoterapii i ortopedii. Dojíždíme na všemožná lékařská vyšetření a letos jsme byli dokonce i v lázních. Tomášek je zvídavý a dělá obrovské pokroky. Už se přetáčí na obě strany kolem své osy, zvládne nakrátko i vyšší vzpor a za poslední dva měsíce se značně rozpovídal. Zatím nechodí. Jsme ve fázi plazení a lezení, ale věřím, že nastane doba, kdy ho uvidíme udělat pár kroků. K tomu by mu dopomohla intenzivní rehabilitace metodou TheraSuit.

Neustále zkoušíme další možnosti, které by mohly Tomáška dostat na další a lepší úroveň. Rehabilitace metodou TheraSuit by mu pomohla zlepšit jeho sed, čímž by lépe vnímal své okolí, pohodlněji si hrál a poznával víc nových věcí. Z dlouhodobého hlediska by to samozřejmě zvýšilo jeho šance na plnohodnotnější a samostatnější život. Rehabilitace je ale velmi drahá a zaplatit ji je nad naše síly. Proto jsme požádali o pomoc Patrona dětí a za jakýkoliv příspěvek na Tomáškovu rehabilitaci upřímně děkujeme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě