Rehabilitace a rehabilitační obleček pro Martínka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rehabilitační obleček TheraTogs a intenzivní rehabilitace v ARCADA NeuroMedical Center

Obrázek daru
Mgr. Gabriela  Komendová
Patron příběhu

Mgr. Gabriela Komendová

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Jsem speciální pedagožka a poradkyně rané péče a za Martínkem pravidelně dojíždím na konzultace. Jeho rodina je velmi starostlivá a snaží se mu zajistit dobrou péči. Martínek má potíže s pohybem, způsobené nízkým svalovým napětím se zhoršenou zrakovou kontrolou. Velké potíže mu také činí neschopnost se verbálně dorozumět. Vývoj řeči jde totiž ruku v ruce s vývojem motoriky. Motoriku Martínek trénuje ve speciálním oblečku TheraTogs, který podporuje vzpřímenou polohu těla a zlepšuje tak kontrolu pohybu. Následně zkvalitňuje pohyb končetin, což je přesně to, co Martínek ke svému rozvoji potřebuje. V oblečku by měl cvičit denně, rodina si ale nemůže dovolit obleček koupit. Bohužel nemají dostatek peněz ani na intenzivní rehabilitace. Pojďme jim proto na obleček i rehabilitace přispět.

Společně jsme vybrali
celou částku 28,600 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Martínka s vývojovou dysfázií a svalovou hypotonií

Martínek je veselý chlapeček, který miluje knížky a skládání puzzle, a užívá si čas strávený ve školce. Bohužel ho ale trápí vývojová dysfázie, svalová ochablost (tzv. hypotonie) a šilhání (strabismus). Ve čtyřech letech zatím nemluví a jeho psychomotorický vývoj je celkově dost opožděný.

Očka se nám daří korigovat díky brýlím, které mu podle mě ohromně sluší. Oslabené tělo pak pravidelně procvičujeme na rehabilitacích doma i ve specializovaných rehabilitačních centrech, kde Martínek cvičí v rehabilitačním oblečku TheraTogs. Lékaři a fyzioterapeuti nám nyní doporučili, abychom mu tento obleček pořídili i domů na každodenní používání. Jeho nošení mu totiž pomáhá posilovat tělo, trénovat rovnováhu a obecně zlepšovat jeho fyzické schopnosti. Díky němu má naději, že se jednou motoricky vyrovná svým vrstevníkům.

Pořízení takového oblečku ale není levnou záležitostí. Martínek by měl navíc zanedlouho absolvovat sérii intenzivních rehabilitací v ARCADA NeuroMedical Center, což je výdaj, který si nyní nemůžeme dovolit. S manželem vychováváme ještě čtrnáctiletého syna a výdaje za všechny Martínkovy terapie a zdravotní pomůcky jsou obrovské. Proto vás prostřednictvím Patrona dětí prosíme o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě