Rehabilitace a terapie pro Táničku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rehabilitace a kraniosakrální terapie; dar zajišťuje Dětská fyzioterapie

Obrázek daru
Alena  Viktorová
Patron příběhu

Alena Viktorová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Tániččinu maminku znám už spoustu let, je to má kamarádka. Dlouho si přála miminko, a když otěhotněla, měli jsme z toho všichni obrovskou radost. Při porodu však nastaly vážné komplikace, kvůli kterým se dnes Tánička pere s řadou zdravotních problémů včetně genetické vady. Je to ale velká bojovnice a má obrovskou touhu žít. Jednou z jejích potíží je svalová ochablost, se kterou bojuje s pomocí rehabilitací a kraniosakrálních terapií. S úhradou jedněch rehabilitací rodině pomáhá pojišťovna, další rehabilitace a kraniosakrální terapie si už hradí sami. A protože se jedná o nemalý výdaj, chtěla bych prostřednictvím Patrona dětí požádat o příspěvek. Předem vám moc děkuji.

Celou částku se sice nepodařilo vybrat, s rodinou dítěte jsme ale našli způsob, jak za vybranou částku 7000 Kč pořídit alespoň část daru. Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Táničky, která má mimo jiné vzácnou genetickou vadu

Jsem maminkou roční holčičky Táničky, která si své místo na světě musela vybojovat. Je úžasná a já každý den žasnu nad tím, jak urputně se pere se svým nelehkým osudem.

Tánička měla velmi těžký příchod na svět. Po porodu, který trval 14 hodin, lékaři zjistili, že jí padají ozvy, a přistoupili k císařskému řezu. Tánička nedýchala a musela být resuscitována. Jakmile se nadechla, převezli ji sanitkou do jiné nemocnice na novorozeneckou JIP, kde bojovala o svůj život.

Po magnetické rezonanci, lumbální punkci, genetických testech a mnoha dalších vyšetřeních přišla zpráva, která nám obrátila život naruby. Lékaři nám sdělili, že má naše dcerka mikrocefalii, která se projevuje předčasným ukončením růstu mozku a celé hlavy. Dále se potýká se svalovou ochablostí, tzv. centrální hypotonií, a má genetickou vadu na 17. chromozomu, přesněji řečeno, došlo u ní k duplikaci dlouhých ramének na daném chromozomu. Jedná se o dost vzácnou vadu, proto zatím není jasné, jak na tom jednou Tánička pohybově a mentálně bude.

Svalová ochablost v kombinaci s genetickou vadou u ní způsobila poruchu příjmu potravy. Od narození nám prostě nechce jíst. Po půlroční snaze Táničku rozjíst jí nakonec musela být zavedena PEG sonda, kterou ji krmíme rovnou do žaludku. Zanedlouho nás ale čeká cesta na rakouskou kliniku NoTube, kde se pokusí Táničku naučit jíst. Jedná se o pobyt, který není hrazený pojišťovnami, a přijde nás na 300 000 korun.

S Táničkou pravidelně cvičíme podle Vojtovy metody a dopřáváme jí dvě rozličné rehabilitace. Jednu nám platí pojišťovna, druhou si hradíme sami. K tomu s ní docházíme na kraniosakrální terapie, které jí také pomáhají. A právě s financováním rehabilitace a kraniosakrální terapie potřebujeme pomoci. V letošním roce nás za péči o Táničku čekají obrovské výdaje, které nás finančně zcela vyčerpají. Proto vám s manželem budeme moc vděční za pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě