Rehabilitace TheraSuit pro malou bojovnici Eli

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

příspěvek na rehabilitaci TheraSuit na 3 týdny; dar zajišťuje ARMANDI THERAPY CLINIC s.r.o.

Obrázek daru
Martin Jarolím
Patron příběhu

Martin Jarolím

rodinný přítel

Komentář patrona

Jmenuji se Martin a rodinu Elinky znám necelých sedm let. Elinka je těžce postižená holčička, která má potíže s pohybem a tělesnými funkcemi. Péče o ni je velice náročná, naštěstí je obklopená neuvěřitelně obětavou rodinou. I přes láskyplné prostředí, ve kterém vyrůstá, se však rodina potýká s nedostatkem finančních prostředků k zajištění všech léčebných možností, které Elinka potřebuje. Nyní by jí k dalšímu rozvoji prospěla speciální rehabilitace TheraSuit, jež je však pro rodinu finančně nedostupná. Elinka má ještě dva vážně nemocné sourozence a péče o tři nemocné děti rodiče finančně vyčerpává. Prosím tedy touto cestou o každou pomoc a předem vám moc děkuji.

Společně jsme vybrali
celou částku 35,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Elinky, která se už od narození pere s řadou zdravotních problémů

Eli se narodila předčasně, už ve 23. týdnu, a vážila pouhých 600 gramů. Nikdo jí nedával příliš velkou šanci na přežití, Elinka ale zabojovala a všechny překvapila.

Po dobu 6 měsíců se však prala v nemocnici s velkou řadou komplikací, třemi operacemi střeva, infekcí a celkovou sepsí. Domů jsme potom odcházeli s těmito diagnózami: syndrom krátkého střeva, retinopatie (změny sítnice a jejích cév), bronchopulmonální dysplázie (chronické postižení plic) a zlomeniny. Časem bohužel přibyla dětská mozková obrna ve formě spastické diparézy s poruchou rovnováhy.

Dnes, ve svých 4 letech, naše holčička nechodí ani nemluví, umí se však pohybovat po čtyřech. Je nesmírně veselá a k naší velké radosti a úlevě ji baví cvičení a rehabilitování. Má ráda koně, takže si vyloženě užívá hipoterapie. Miluje také vodu, z níž nikdy nechce ven. Umí si užít i masáže a pravidelné rehabilitace v ARMANDI THERAPY CLINIC, kde navíc absolvuje i ergoterapii, logopedii a neurorehabilitace.

Aby se naše Elinka vyvíjela stále kupředu, potřebuje minimálně 4x do roka intenzivní třítýdenní rehabilitační pobyt, po kterém se její stav vždy výrazně zlepší. Protože ale vše financujeme sami, nezbývají nám už na rehabilitační pobyt peníze.

S manželem máme ještě další dvě děti, dceru Sarah, která má diagnostikovanou těžkou formu osteoporózy, a syna Samuela (5 let). Všem mým dětem bohužel chybí enzym diaminooxidáza, což znamená, že neumí štěpit histamin. Proto vaříme nízkohistaminovou dietu a potřebný enzym dodáváme tělu formou tablet.

Manžel pracuje, já se však doma starám o Elinku. Naše výdaje jsou bohužel v tuto chvíli vyšší než naše příjmy, takže si nemůžeme dovolit platit rehabilitace. Proto se obracíme s žádostí o pomoc na vás. Budeme vám vděční za jakýkoli příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě