nezdolný optimista František

Rehabilitační

cvičení

pro Františka

Aby František mohl pochodovat po horách po vlastních nohách

Přispět můžete na
celoroční terapii TheraBasic ( 2x týdně, 2 hod. denně ), která probíhá v  ARCADA NeuroMedical Center  
21 900 Kč
Zbývá 105 dní Cílová částka 89 800 Kč
Přispět Sdílet

František je veselý čtyřletý chlapec, který se dobře cítí v dětském kolektivu. S tatínkem jezdí hodně na výlety, nejraději do hor. Společně také chodí na hřiště, kde si František užívá skluzavky, průlezky a houpačky. Dlouhý čas dokáže strávit i na pískovišti. Ze sportovních aktivit ho ale úplně nejvíc baví plavaní. Skvěle se tam vyřádí a unaví. Fascinují ho také hračky, které vydávají nějaký zvuk (např. troubící autíčka). A má moc rád zvířátka.

Ve školce mají dotykový počítač, který František často využívá. Poslouchá na něm písničky nebo se prostě jen dívá, co se na obrazovce monitoru zrovna děje. Do školky chodí moc rád, cítí se tam příjemně. Vždy na něho čeká jeho asistentka, kterou si velmi oblíbil.

Františka vychovává pouze tatínek. Není to pro něj jednoduché, ale s pomocí babičky všechno zvládá. František je bohužel těžce postižený a již od kojeneckého věku je v péči neurologa. Maminka od Františka odešla, když mu byl rok a půl. Vadilo jí, že je postižený. Od té doby ho ani jednou nenavštívila a neprojevila o něj žádný zájem.

František se nejdříve hezky vyvíjel, lezl, sedal si a dokonce se sám i postavil. V období kolem prvních narozenin si ale stoupat přestal a od té doby to už nedokáže. Pohybuje se zásadně po čtyřech. Jeho slabé nožky ho neudrží. Zatím nemluví, nechodí, sám se nenají a nosí plínky. Mentálně je na úrovni desetiměsíčního dítěte a vyžaduje 24 hodinovou péči.

Podle lékařů trpí hypotonií (svalovou ochablostí), dětskou mozkovou obrnou a střední retardací s poruchou chování. Františkův stav se v průběhu času mění a s tím se mění i stanovené diagnózy. Je pod neustálým dohledem lékařů. 

František pravidelně absolvuje různé rehabilitace. Aby se však jeho stav mohl zlepšovat, potřebuje jich mnohem víc. Pojišťovny ale rehabilitace nehradí a tatínkovi už na jejich financování nezbývají peníze. Tatínek by byl moc rád, kdyby František jednou mohl žít plnohodnotný život. Pomůžeme jim? 

Bc. Adriana Bernatíková Patron příběhu sociální pracovnice – poradce rané péče a odborného poradenství

František je mým klientem rok a půl. Je těžce zdravotně postižený, nechodí, nemluví a potřebuje 24 hodinovou péči. Stará se o něj pouze tatínek, který se mu pečlivě věnuje. František by potřeboval intenzivní rehabilitaci, která by mu pomohla postavit se na vlastní nohy. Tatínek si však nemůže terapie finančně dovolit. Proto se obracím s prosbou o pomoc na Vás.

Jak to funguje

Sami si volíte příběh

Komu a kolik přispějete, záleží
jen na vás. Vyberte si příběh, který vás oslovil, a darujte, kolik chcete.

Stačí pár kliknutí

Odeslat dar nezabere ani minutu. Pomůžete i tím, že budete příběhy sdílet se svými přáteli. U kafe
i na Facebooku.

Všechno dětem

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete. Vždy také dostanete zprávu s důkazem o využití daru.

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?

Nechte nám na sebe kontakt, brzy se vám ozveme.