Rehabilitační cvičení pro Františka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

celoroční terapii TheraBasic (2x týdně, 2 hod. denně), která probíhá v

ARCADA NeuroMedical Center

Obrázek daru
Bc. Adriana  Bernatíková
Patron příběhu

Bc. Adriana Bernatíková

sociální pracovnice – poradce rané péče a odborného poradenství

Komentář patrona

František je mým klientem rok a půl. Je těžce zdravotně postižený, nechodí, nemluví a potřebuje 24 hodinovou péči. Stará se o něj pouze tatínek, který se mu pečlivě věnuje. František by potřeboval intenzivní rehabilitaci, která by mu pomohla postavit se na vlastní nohy. Tatínek si však nemůže terapie finančně dovolit. Proto se obracím s prosbou o pomoc na Vás.

Společně jsme vybrali
celou částku 89,800 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby František mohl pochodovat po horách po vlastních nohách

František je veselý čtyřletý chlapec, který se dobře cítí v dětském kolektivu. S tatínkem jezdí hodně na výlety, nejraději do hor. Společně také chodí na hřiště, kde si František užívá skluzavky, průlezky a houpačky. Dlouhý čas dokáže strávit i na pískovišti. Ze sportovních aktivit ho ale úplně nejvíc baví plavaní. Skvěle se tam vyřádí a unaví. Fascinují ho také hračky, které vydávají nějaký zvuk (např. troubící autíčka). A má moc rád zvířátka.

Ve školce mají dotykový počítač, který František často využívá. Poslouchá na něm písničky nebo se prostě jen dívá, co se na obrazovce monitoru zrovna děje. Do školky chodí moc rád, cítí se tam příjemně. Vždy na něho čeká jeho asistentka, kterou si velmi oblíbil.

Františka vychovává pouze tatínek. Není to pro něj jednoduché, ale s pomocí babičky všechno zvládá. František je bohužel těžce postižený a již od kojeneckého věku je v péči neurologa. Maminka od Františka odešla, když mu byl rok a půl. Vadilo jí, že je postižený. Od té doby ho ani jednou nenavštívila a neprojevila o něj žádný zájem.

František se nejdříve hezky vyvíjel, lezl, sedal si a dokonce se sám i postavil. V období kolem prvních narozenin si ale stoupat přestal a od té doby to už nedokáže. Pohybuje se zásadně po čtyřech. Jeho slabé nožky ho neudrží. Zatím nemluví, nechodí, sám se nenají a nosí plínky. Mentálně je na úrovni desetiměsíčního dítěte a vyžaduje 24 hodinovou péči.

Podle lékařů trpí hypotonií (svalovou ochablostí), dětskou mozkovou obrnou a střední retardací s poruchou chování. Františkův stav se v průběhu času mění a s tím se mění i stanovené diagnózy. Je pod neustálým dohledem lékařů.

František pravidelně absolvuje různé rehabilitace. Aby se však jeho stav mohl zlepšovat, potřebuje jich mnohem víc. Pojišťovny ale rehabilitace nehradí a tatínkovi už na jejich financování nezbývají peníze. Tatínek by byl moc rád, kdyby František jednou mohl žít plnohodnotný život. Pomůžeme jim?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě