Rehabilitační cvičení pro Maximka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

Speciální rehabilitační cvičení TheraSuit.

Terapie probíhá na neuroklinice AXON.

Obrázek daru
Jiří Spěvák
Patron příběhu

Jiří Spěvák

rodinný přítel

Komentář patrona

S rodiči Maximka jsme velcí kamarádi. S tatínkem hraji lední hokej a podnikáme spoustu společných aktivit. S Maximkem jsem se seznámil asi před rokem a ihned mě chytil za srdce. Se svým zdravotním handicapem se statečně pere a vždy má úsměv na tváři. Snažím se jejich rodině co nejvíce pomoci, proto jsem neváhal stát se patronem Maximkova příběhu. Mám je všechny rád.

Společně jsme vybrali
celou částku 56,880 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby Maximek mohl prožít šťastnější dětství

Ráda bych Vás seznámila s příběhem mého synka. V roce 2015 mi lékaři ve 25. týdnu těhotenství diagnostikovali preeklampsii (závažný stav, který může ohrozit jak maminku, tak dítě). Proto přišel Maximek na svět císařským řezem už ve 27. týdnu. Po porodu měřil pouze 35 cm a vážil 890 g. První den ještě dokázal dýchat sám, druhý den už jeho maličké plíce tak velkou zátěž nezvládly a rozkrvácely se. Proto byl připojený na umělou plicní ventilaci, na které zůstal závislý skoro 3 měsíce. Postupně jsme přešli na neinvazivní ventilaci a kyslíkové brýle. Nakonec se Maximek kyslíkové podpory zbavil úplně.

Týden před tím, než jsme si ho měli vzít skoro po čtyřech měsících z nemocnice domů, absolvoval operaci tříselné kýly. Po zákroku bohužel lékaři zjistili, že trpí střevní neprůchodností (tzv. ileus), která ho ohrožuje na životě. Druhý den ho proto čekala další operace. Poté skončil v motolské nemocnici na dětském ARU, znovu na umělé plicní ventilaci. Náš synek byl ve strašném stavu. V té době jsme se o něj báli nejvíc, ale Maximek to všechno zvládl. Čekala nás ještě dlouhá cesta, ale vzhledem k tomu, co jsme už měli za sebou, vypadala situace v rámci možností dobře.

V červnu 2016 jsme v motolské nemocnici podstoupili vyšetření na foniatrii, kde lékaři zjistili, že Maximek neslyší. To pro nás byla velká rána. V únoru 2017 mu naštěstí voperovali kochleární implantáty, díky kterým už začíná vnímat a poznávat zvuky.

Lékaři Maximka pečlivě hlídají, a to ve vývojové ambulanci v Podolí, ale také na očním, plicním, na ortopedii a neurologii. A byl to právě synkův neurolog, který mu začátkem července 2017 diagnostikoval DMO (dětskou mozkovou obrnu). Maximek je zatím ve věku, kdy prognóza vypadá dobře a máme naději, že jednou bude chodit.

Cvičíme s ním Vojtovu metodu a chodíme na hipoterapii. V tuto chvíli bychom nejvíce potřebovali speciální rehabilitační cvičení TheraSuit. Čtyřtýdenní rehabilitace je však pro nás příliš finančně náročná, pro Maximka ale představuje naději na to, že se jednou postaví na nohy a půjde. Proto Vás prosím o finanční pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě