Rehabilitační kočárek pro autistickou Aničku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rehabilitační polohovací kočárek; dar zajišťuje SIV.cz

Obrázek daru
Bc. Veronika  Hladká
Patron příběhu

Bc. Veronika Hladká

sociální pracovnice

Komentář patrona

Jsem sociální pracovnice a do rodiny malé Aničky docházím již druhým rokem. Anička je autistická holčička s mentální retardací a epilepsií. Pro maminku je velmi náročné s ní kamkoliv jít, protože je při chůzi nezvladatelná. Doposud používala dětskou sedačku, s přibývajícími léty Aničky ale již není možné sedačku používat. V městském provozu se ale maminka bojí jít s ní jen tak, protože je schopná se jí vytrhnout a vběhnout do silnice. Proto si pro dcerku přeje kočárek, který by rodina využívala také na výletech do přírody, jež mají Anička i její dva bráškové moc rádi. Protože je ale pořizovací cena kočárku opravdu velká, rozhodla se maminka požádat o pomoc prostřednictvím Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 24,079 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka vypráví příběh své autistické dcerky

Moje sedmiletá dcerka Anička je holčička s poruchou autistického spektra, s mentální retardací a epilepsií. K tomu všemu ještě neslyší, takže dorozumět se s ní jé téměř nadlidský výkon.

Anička má dva brášky, Standu a Jiříka, a všichni společně rádi vyrážíme na procházky, ideálně někam do přírody, kde není moc lidí. I když je Anička neposedná a velmi aktivní, dlouhé trasy neujde. Proto bychom potřebovali kočárek, ve kterém si odpočine a zároveň bude moci v pohodlí sledovat, co se kolem ní děje. Využijeme ho ale i ve městě. Anička se totiž často z ničeho nic rozběhne a nereaguje na mé volání. Jsem proto klidnější, když je bezpečně připoutaná v kočárku.

Anička je už docela velká, a tak mi odrostla dětskému kočárku. Byl mi ale doporučen polohovatelný rehabilitační kočárek s velkou nosností, který je pro Aničku naprosto perfektní a vydrží nám spoustu let. Bohužel však stojí 24 079 korun, což si jako samoživitelka od tří dětí nemůžu dovolit. Od sociální pracovnice jsem ale dozvěděla o projektu Patron dětí a rozhodla se zkusit své štěstí a požádat o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě