Rehabilitační kočárek pro Matěje

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rehabilitační kočárek; dar zajišťuje KURY, spol. s r. o.

Obrázek daru
Václav Arnošt
Patron příběhu

Václav Arnošt

místopředseda spolku Hašle, z. s.

Komentář patrona

Matěje znám už dva roky a je to veselý a usměvavý kluk. Matěje doporučuji, protože rehabilitační kočárek mu hodně usnadní pohyb.

Společně jsme vybrali
celou částku 34,212 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh, jak ho napsal osud

Matěj je upovídaný rošťák, kterému je dobře ve společnosti jiných lidí. Užívá si situace, kdy je středem pozornosti. Rád brnká na kytaru, poslouchá hudbu a pohádky. Je také vděčný, když mu někdo zahraje nebo ho vezme na koncert. Má rád auta a pořád si hraje na řidiče. A protože je to malý průzkumník, baví ho i výlety v kočárku. S taťkou pak nejraději jezdí do bazénu nebo kamkoliv k vodě.

Matěj se narodil ve 34. týdnu. Po porodu se objevily komplikace s dýcháním a zánět mozku, což nejspíš zapříčinilo vývoj dětské mozkové obrny. Ta mu byla diagnostikována společně s kvadruparézou (částečné ochrnutí všech 4 končetin). Později se přidala i epilepsie.

Matějův a náš život se tak točí kolem prohlídek, cvičení a rehabilitací, terapií dle Vojty a Bobath konceptu a dalších neurorehabilitací. Díky těmto programům už Matěj dosáhl několika pokroků. Umí se přetáčet, zvedá se na všechny čtyři, doplazí se za hračkou. Bohužel ještě není schopen sám sedět, natož chodit. V poslední době také bojuje s problémy s kyčlemi a nedávno podstoupil operaci na uvolnění kontraktur (zkrácených svalů). Nyní se chystáme na další rehabilitační pobyt.

Protože náš synek miluje výlety a poznávání nových míst, chtěli bychom mu jeho průzkumné výpravy zpříjemnit novým vhodným kočárkem, ve kterém by se cítil bezpečně a pohodlně. Bez něj se totiž za chvilku na žádné výlety nedostaneme. Moc všem děkujeme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě