Rehabilitační lázeňský pobyt pro Marečka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rehabilitační pobyt v Sanatoriu Klimkovice

Obrázek daru
Mgr. Hana  Indrová
Patron příběhu

Mgr. Hana Indrová

poradkyně rané péče

Komentář patrona

S rodiči spolupracuji více než rok v rámci služby rané péče. Jejich skoro tříletý Mareček trpí psychomotorickou retardací. V současné době je na úrovni osmiměsíčního dítěte. Rodiče se Marečkovi plně věnují. Intenzivně s ním rehabilitují, jezdí do lázní, na hiporehabilitaci, vyrábějí pro jeho všestranný rozvoj různé pomůcky. Uvědomují si, že v tomto raném období je důležité udělat pro syna maximum. Proto by rádi využili unikátní pohybovou terapii KLIM-THERAPY v dětském sanatoriu v Klimkovicích, která však není hrazena ze zdravotního pojištění a její cena přesahuje rodinné možnosti. Rodiče se těší, že Mareček díky této metodě udělá první krůčky a odmění je za jejich nepřetržitou a láskyplnou péči.

Společně jsme vybrali
celou částku 39,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Rodiče vyprávějí příběh svého Marečka

Mareček se narodil přirozenou cestou jako naše „vymodlené“ první dítě a zdálo se, že je to zdravý a donošený chlapeček. V prvních měsících života jsme nepozorovali žádné odchylky od normálního vývoje, což bylo potvrzeno i dětskou lékařkou.

Od 3. měsíce jsme začali cvičit Vojtovu metodu, protože Mareček měl problémy s prvním vzpřimováním a byla u něj diagnostikována lehká hypotonie (snížené svalové napětí). Postupně jsme začali pozorovat určité opoždění ve vývoji, a tak jsme ve 13. měsíci jeho věku navštívili dětského neurologa, který nám po důkladné prohlídce sdělil jasný a nesmlouvavý verdikt: centrální hypotonický syndrom s výraznou psychomotorickou retardací. Magnetická rezonance u něj potvrdila nález na mozku (během těhotenství pravděpodobně došlo k zánětu mozku a jeho nevratnému poškození).

V současné době na tom motoricky Mareček není příliš dobře. Pouze leze, s oporou se dokáže postavit, ale nábytek neobchází. Mentálně je na úrovni 8 měsíců - nemluví, nepoznává blízké, neumí sdělit své potřeby, nosí plenky.

S postižením našeho syna se pereme už přes rok a je to pro nás největší životní zkouška. Pokroky se dostavují po malých krůčcích, ale učíme se být trpěliví a radovat se z každé maličkosti. Svitla nám teď naděje v podobě metody KLIM-THERAPY, která se zabývá všemi aspekty Marečkova stavu.

Všechny naše aktivity jsme podřídili cíli dát Marečkovi maximum péče. Cena lázeňského pobytu s rehabilitační metodou KLIM-THERAPY je pro nás vedle běžných i dalších výdajů spojených s péčí o něj příliš vysoká. Děkujeme, že vám není lhostejný osud dětí, které mají svou životní cestu těžší, než bychom si pro ně přáli!

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě