Rehabilitační obleček pro Johanku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

speciální obleček TheraTogs; dar zajišťuje ARCADA NeuroMedical Center

Obrázek daru
Mgr. et Bc. Michaela Chromík
Patron příběhu

Mgr. et Bc. Michaela Chromík

vedoucí kroužku The Little Gym Ostrava

Komentář patrona

S Johankou a jejími rodiči jsem se poprvé setkala v roce 2018, kdy projevili zájem o cvičení rodičů s dětmi v The Little Gym Ostrava. Vyzkoušeli si u nás první hodinu a hned se k nám zapsali. Začali jsme se tak pravidelně vídat. Johanka je roztomilá holčička, jejíž tělíčko je měkké a nezpevněné. Nejprve ji maminka jenom nosila, při naší poslední společné hodině koncem ledna už ale stála u bradýlek, i když zatím pohyb sama neiniciuje. Musí ještě zapracovat na středu těla a celkové motivaci k pohybu, proto je skvělé, že se s ní rodiče chystají na rehabilitační pobyt. Aby byl však tento pobyt úspěšný, musí Johanka cvičit ve speciálním oblečku, který si financuje rodina sama. Protože se ale jedná o velký výdaj, rozhodli se požádat o podporu. Rodiče Johanky jsou skvělí. Své dceři se úžasně věnují, poctivě s ní cvičí a rehabilitují. Mají můj velký obdiv. Naši pomoc si opravdu zaslouží.

Společně jsme vybrali
celou částku 17,182 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Johanky, kterou neposlouchají ruce ani nohy

Johanka se narodila ve 37. týdnu císařským řezem. Po porodu byla chvíli bez kyslíku a lékaři ji museli křísit. Několik dalších dní potom strávila v inkubátoru, ale zabojovala a my jsme si ji časem mohli odvést domů.

Od začátku však bylo zřejmé, že psychomotoricky zaostává za svými vrstevníky. Johanka má totiž diagnostikovanou svalovou hypotonii, kvůli které příliš neovládá své tělo. Pravidelně s ní cvičíme podle Bobath konceptu a za velký úspěch považujeme to, že v roce a půl udělala své první krůčky. Dnes, ve dvou a půl letech, je však její chůze velmi nestabilní. Abych vám to více přiblížila, představte si, že máte na nohou těžké lyžařské boty, ve kterých dennodenně chodíte a nemůžete si je sundat. Johanka se ale nevzdává a se svým hendikepem bojuje ze všech sil. Navzdory všem svým potížím je zvídavá a dobrosrdečná, a i když kvůli hypotonii nemluví, všemu rozumí a komunikuje s námi znakováním.

Naším hlavním cílem je teď dosáhnout toho, aby Johanka dokázala mluvit a stabilněji chodit. S tím jí může pomoci speciální neurorehabilitační program TheraTogs Intenziv, který dětem, jako je ona, nesmírně pomáhá. Pojišťovna nám na něj bohužel nepřispěje, takže si ho musíme financovat sami. K rehabilitacím bude Johanka potřebovat speciální obleček, který zvyšuje účinnost cvičení tím, že podporuje optimální růst kostí i svalů, zajišťuje stabilitu kloubů a zlepšuje rovnováhu i chůzi. Stojí však více než 17 000 korun, které už bohužel nemáme. Manžel sice pracuje, náš rozpočet je však velmi omezený. Všechny peníze investujeme do Johanky, někdy jsou ale výdaje za péči o ni větší než naše příjmy. Proto budeme moc vděční na vaši pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě