Rehabilitační obleček pro Péťu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

obleček TheraTogs včetně zaškolení, jak ho používat; dar zajišťuje ARCADA NeuroMedical Center

Obrázek daru
Dagmar  Kendziurová
Patron příběhu

Dagmar Kendziurová

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Jmenuji se Dagmar a pracuji jako poradkyně rané péče. Malého Petříka jsem poznala v červnu minulého roku, kdy jsem nastoupila do nové práce, a hned jsem si ho oblíbila pro jeho krásný a pravdivý úsměv. Petřík má vrozené, geneticky podmíněné onemocnění, tzv. Syndrom Noonanové, který s sebou nese úskalí, jako jsou například epileptické záchvaty (díky lékům jsou dnes utlumené), nespavost, špatné polykání tužší stravy, ale především zkrácené šlachy na nohou, které mu nedovolují samostatně chodit. V minulém roce podstoupil operaci nožiček a nyní s maminkou poctivě rehabilitují i díky rehabilitačnímu stacionáři, kam Petřík denně dochází. Maminka také Petříka přihlásila do neurorehabilitačního centra ARCADA v Ostravě, kde pro účinnější a efektivnější rehabilitaci využívají rehabilitační obleček TheraTogs, který podporuje optimální vývoj kostí a kloubů, zajišťuje stabilitu kloubů, zlepšuje postoj, rovnováhu, chůzi a celkové pohybové dovednost. Maminka by svému synkovi tento obleček ráda pořídila i domů, čímž by se výrazně zintenzivnilo jeho domácí cvičení. Pořízení oblečku je ale velice nákladné a maminka navíc musí absolvovat kurz správného oblékání oblečku. A protože na to doma nejsou peníze, moc prosí o pomoc Patrona dětí. S maminkou se mi hezky spolupracuje, je ráda za každý nový podnět, jak více rozvíjet schopnosti a dovednosti Petříka, řídí se mým doporučením a se zapůjčenými hračkami nebo pomůckami doma intenzivně pracují. Naši pomoc si zaslouží.

Celou částku se sice nepodařilo vybrat, s rodinou dítěte jsme ale našli způsob, jak za vybranou částku 16000 Kč pořídit alespoň část daru. Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého synka s geneticky podmíněným onemocněním

Šestiletý Péťa je veselé dítě plné radosti, které miluje nafukovací balónky, a rád řádí ve svém chodítku. Má osmiletou sestřičku, která je mu v jeho hrách skvělým parťákem a nedá na něj dopustit.

Péťa má diagnostikovaný syndrom Noonanové, což je geneticky podmíněné onemocnění. Syndrom s sebou nese psychomotorické opoždění a epilepsii. Péťa zatím nechodí, nosí plenky a umí říct jen pár slabik. Bohužel ještě není schopen se sám najíst. Už ale umí lézt po kolenou a sedět a klečet s oporou.

Náš syn má za sebou operaci obou nožek a v rámci pooperační péče dochází na intenzivní rehabilitace do ARCADA NeuroMedical Center, kterou mu hradíme sami. Pomalu začínají být vidět první výsledky a Péťův stav se lepší. Aby však bylo cvičení ještě účinnější, používají v ARCADĚ speciální rehabilitační obleček TheraTogs, který našemu synkovi půjčují. Díky němu má Péťa zpevněné tělo a intenzivněji při cvičení posiluje. Protože ale se synkem rehabilitujeme i doma, potřebovali bychom mít vlastní obleček. Pojišťovna nám však na jeho pořízení nepřispěje a my si takový výdaj v tuto chvíli nemůžeme dovolit. Platíme totiž rehabilitace, nakupujeme rozličné rehabilitační pomůcky a úspory docházejí.

Naším cílem je, aby byl Péťa schopen chodit alespoň s oporou. Váží už 18 kilogramů a nosit ho je pro nás čím dál náročnější. Díky rehabilitacím v oblečku TheraTogs máme ale naději, že se Péťa co nevidět na nožky postaví. A tak vás moc prosíme o příspěvek. Sami mu obleček teď pořídit nemůžeme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě