Rehabilitační pobyt pro Klárku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rehabilitační pobyt v Arcada NeuroMedical Centru

Obrázek daru
Mgr. Gabriela  Zelenková
Patron příběhu

Mgr. Gabriela Zelenková

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Klárku a její rodinu znám ze svého povolání poradkyně rané péče, docházím za ní každý měsíc domů. Klárka trpí dětskou mozkovou obrnou. Je třeba s ní pravidelně cvičit, protahovat ochablé svaly a trénovat jemnou motoriku. Intenzivní rehabilitační pobyt by Klárku velmi posunul na její cestě za vytouženými samostatnými kroky. Pro rodinu je náklad příliš vysoký, proto prosí o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 28,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby se Klárka mohla postavit na své nohy

Jmenuji se Klárka,

narodila jsem se skoro o tři měsíce dříve, než bych měla a vážila jsem jen trochu víc než jeden kilogram. Díky doktorům jsem vše zvládla, ale nebylo to vůbec lehké. Několikrát jsem totiž prodělala krvácení do mozku a kvůli tomu mám dětskou mozkovou obrnu. Zlobí mě obě nohy a pravá ruka.

Maminka dostala smutnou prognózu, že nikdy nebudu chodit ani mluvit. A tak jsme se rozhodly, že budeme bojovat. Máme toho hodně na práci. Jezdíme na vyšetření a rehabilitace a pravidelně doma cvičíme, což se mi, když jsem byla úplně malinká vůbec nelíbilo a hodně jsem při tom křičela. Dnes jsou mi skoro čtyři roky a při cvičení už nekřičím, protože chápu, že je to moc důležité.

Chtěla bych dělat spoustu věcí jako moje starší sestřička Karolínka, ale všechno mi ještě nejde. Už ale sama lezu po čtyřech, dokážu se zvednout na kolínka, můžu i chvíli sedět. Neumím se postavit, ani udělat krok, ale moc se snažím, protahuji a posiluji záda a nohy. Určitě to brzy půjde!

Také mně zlobí pravá ruka. Skoro ji nepoužívám a kvůli tomu nemůžu dělat věci, které by mě moc bavily. Třeba modelování z plastelíny nebo pečení sušenek.

Abych tohle všechno zvládla, potřebuji ještě víc cvičit. Prý by bylo nejlepší zůstat několik dní na rehabilitačním pobytu a cvičit s odborníky. Je to ale drahé, a tak chceme poprosit o příspěvek na rehabilitační pobyt Patrona dětí. Já to zvládnu, uvidíte!

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě