Rehabilitační pobyt pro milovníka hudby Jáchymka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

příspěvek na měsíční rehabilitační pobyt; dar zajišťují Sanatoria Klimkovice

Obrázek daru
Marcel  Voňka
Patron příběhu

Marcel Voňka

rodinný přítel

Komentář patrona

Malého Jáchymka znám zhruba 3 roky. Jeho maminka je moje kolegyně a jednou ho vzala s sebou na hory, kam jsme vyrazili jako parta z práce. Jáchymek je sluníčko a okamžitě si nás všechny získal svým úsměvem. Od té doby jsme se viděli už mnohokrát a podnikli několik výletů. Já sám jsem ho v létě bral na vyjížďky na kole (on byl samozřejmě usazen ve speciální sedačce), které má moc rád. Jáchymek jezdí každoročně do lázní v Klimkovicích, a protože jsou náklady na tamější rehabilitační pobyty opravdu velké, není pro maminku snadné to finančně utáhnout. Nyní je bohužel v situaci, kdy na další takový pobyt nemá peníze, proto se s mojí podporou obrací na Patrona dětí s prosbou o příspěvek. Věřím, že díky těmto pobytům se jednou naučí vstávat, sám chodit a třeba i mluvit.

Celou částku se sice nepodařilo vybrat, s rodinou dítěte jsme ale našli způsob, jak za vybranou částku 23500 Kč pořídit alespoň část daru. Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého Jáchymka, který trpí kombinovaným postižením

Sedmiletý Jáchymek přišel na svět s genetickou vadou, která u něj způsobila mentální i tělesné postižení. Navíc mu chybí jedna ledvina a druhou má těžce postiženou. Problémy má také se sluchem a zrakem a je závislý na pomoci druhých. Má rád hudbu a občas se nám snaží i něco zazpívat, moc mu to ale nejde. Jáchymek totiž nemluví.

Jáchymek je přeborníkem v pohybování se po zadečku, díky rehabilitacím však s pomocí zvládne i pár krůčků. A to je obrovský úspěch! Před rokem totiž vůbec nechodil. Proto bych Jáchymka v letošním roce ráda vzala na intenzivní rehabilitační pobyt do Klimkovic, po jehož absolvování se vždy dostavují výrazné pokroky. Na tento pobyt dostaneme příspěvek od pojišťovny, stále však zbývá 29 950 korun, které musím doplatit. Tolik peněz ale bohužel nemám.

O Jáchymka a jeho desetiletou sestřičku Ellenku se starám sama. Jejich tatínek s námi nežije, jsme rozvedení, s dětmi se ale pravidelně vídá a zajímá se o ně. Já pracuji na poloviční úvazek, protože Jáchymek chodí do školky jen na 4 hodiny denně a já si ho po obědě vyzvedávám.

Hrazení rozličných terapií a rehabilitací je pro mě nesmírně náročné, proto vám budu moc vděčná za příspěvek. Sama to teď nezvládnu.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě