Rehabilitační pobyt pro smíška Káju

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

příspěvek na čtyřtýdenní rehabilitace LokoKosmík (chůze v přístroji Lokomat a cvičení v oblečku TheraSuit); dar zajišťuje Neurorehabilitační klinika AXON

Obrázek daru
Mgr. Hana Janurová
Patron příběhu

Mgr. Hana Janurová

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Karolínku znám z výkonu svého povolání poradkyně rané péče. Pracuji s ní od jejího narození a mohu tak sledovat její posuny ve vývoji. Kája se potřebuje rozvíjet zejména v oblasti motoriky, proto s ní rodiče pravidelně absolvují různé rehabilitační a lázeňské pobyty, které jí pomáhají zpevňovat tělo a udržovat její skoliózu páteře v přijatelné míře. Kája chodí aktuálně o berličkách, někdy jí stačí jen jedna, doma se ale nejraději pohybuje po čtyřech, protože je to pro ni rychlejší. Má naději, že se jednou sama rozejde, k tomu ale potřebuje několikrát do roka projít intenzivním rehabilitačním pobytem, který je však pro rodinu příliš nákladný. Pojďme jim proto s financováním jednoho takového pobytu pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 30,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své dcerky, která se potýká s následky dětské mozkové obrny

Sedmiletá Kája je veselá, milá a houževnatá holčička, která každý den poctivě rehabilituje a cvičí. Ráda maluje a tvoří, baví ji také plavání a jízda na koních. Nejraději si ale hraje s panenkami.

Kája se narodila v termínu plánovaným císařským řezem. Byla zdravým miminkem, ze kterého jsme s manželem měli obrovskou radost. Po dvou měsících jsme si ale začali všímat toho, že má problémy s pohybem. Nesnažila se držet hlavičku a pohyb vycházel jen z jedné strany těla. Následovalo proto kolečko vyšetření, na jejichž konci byla diagnóza dětské mozkové obrny s postižením dolních končetin. Časem se k tomu bohužel přidala i skolióza páteře a vada zraku.

S Kájou jsme cvičili Vojtovu metodu, jezdili jsme do bazénu, na hiporehabilitace (terapie využívající pohyb koňského hřbetu), fyzioterapie, muzikoterapie apod. Dvakrát do roka jsme také vyráželi za rehabilitací do Jánských Lázní. V současné době využíváme terapie na Neurorehabilitační klinice AXON, kde se cvičí ve speciálním „kosmickém oblečku“ TheraSuit. Tato terapie je zaměřená na děti s dětskou mozkovou obrnou a Káje moc prospívá. Její součástí je také chůze v přístroji Lokomat. Už jsme jí absolvovali osmkrát a z výsledků jsme nadšení.

Bohužel se jedná terapii, která není hrazena pojišťovnami a vychází na téměř 70 000 korun. Více než polovinu na ni máme, zbytek si ale musíme uhradit sami. A protože v tuto chvíli tolik peněz nemáme, prosíme o pomoc Patrona dětí. S manželem věříme, že se díky intenzivními cvičení naše holčička jednou sama rozejde.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě