Rehabilitační program pro Alinku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rehabilitační program; dar zajišťuje ARCADA NeuroMedical Centre

Obrázek daru
Mgr. et Mgr. Lenka  Slavíková
Patron příběhu

Mgr. et Mgr. Lenka Slavíková

psycholožka a socioložka

Komentář patrona

Alinku znám přes její rodiče. Maminka Vera nám doma pomáhá s úklidem a tatínek Michal dostavoval náš rodinný dům. Rodinu znám přes 5 let a mohla jsem sledovat proměnu, jak zdravou a aktivní holčičku postupně více a více trápí ochabování svalů. Alinka trpí nevyléčitelnou nemocí - svalovou dystrofií. Začínalo to kulháním, teď chodí jen s oporou a potřebuje invalidní vozík. Po posledních rehabilitacích se Alinka cítila lépe. Lépe se pohybovala a pociťovala menší bolesti. Rodiče by jí rádi opět dopřáli pravidelný rehabilitační program, který je přesně zacílený na Alinky onemocnění. Lékaři doporučují tento pravidelný intenzivní program opakovat každé 4 měsíce, aby se svaly udržely co nejdéle funkční.

Společně jsme vybrali
celou částku 23,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svojí Alinky

Naše desetiletá Alinka trpí svalovou dystrofií. Jako rodiče tak každý den sledujeme, jak naší holčičce ochabují svaly. A co je horší, na její nemoc není žádný lék.

Teď je to rok, co Alinka kvůli svojí nemoci přestala chodit. První zdravotní problémy se ale objevily už v jejích dvou letech. Jako pětiletá holčička pak podstoupila operaci ledvin, ale protože jsme v Česku neměli trvalý pobyt, museli jsme za operaci zaplatit 100 000 korun. Svalová dystrofie jí byla diagnostikována o rok později.

Naše rodina je původem z Ukrajiny, ale už 8 let žijeme tady. Získali jsme i trvalý pobyt. V Česku se nám líbí, máme tady práci a zdravotní péče je na vysoké úrovni. Kromě mě, manžela a naší Alinky máme ještě čtrnáctiletou dcerku.

I když s manželem oba pracujeme, nezbývá nám dostatek peněz na nákladné rehabilitace, které by podle lékařů měla Alinka absolvovat alespoň 4x do roka. Proto jsme se obrátili s žádostí o pomoc na Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě