Rehabilitační terapie ErgoKosmík pro Honzíka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

terapii ErgoKosmík (na 4 týdny) na Neurorehabilitační klinice AXON

Obrázek daru
Petra  Havlíčková
Patron příběhu

Petra Havlíčková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Honzíka znám už od jeho narození, s jeho maminkou jsme kamarádky od dětství. Honzík žije s maminkou, tatínkem a pejskem v rodinném domku. Narodil se jako zdravé miminko, po 8 hodinách od porodu u něj však nastal syndrom náhlého úmrtí novorozence. Doktorům se podařilo jeho život zachránit, avšak s velkým poškozením mozku. Honzík má velké problémy s jemnou i hrubou motorikou. Nechodí, nesedí ani nemluví. Malou část potravy dokáže s pomocí rodičů spolknout ústy, ale i když se velmi snaží, musí být dokrmován hadičkou do žaludku. Honzíkovy schopnosti se postupem času zlepšují, a to zejména díky pravidelným rehabilitačním pobytům. Přispějme teď rodině na další takový rehabilitační pobyt, který stojí více než 60 000 korun.

Společně jsme vybrali
celou částku 23,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Honzíka, který si své místo na světě musel vybojovat

Když se Honzík v únoru roku 2012 narodil, nic nenasvědčovalo tomu, že po 8 hodinách svého života prožije syndrom náhlého úmrtí. Bohužel se tak ale stalo a náš život se obrátil vzhůru nohama. Honzíka okamžitě převezli na jednotku intenzivní a resuscitační péče, kde lékaři dělali všechno pro to, aby naše dítě zachránili. A naštěstí byli úspěšní.

Náš Honzík je velký bojovník a o svůj život se pral jako lev. Následků syndromu náhlého úmrtí se ale nikdy nezbaví. Honzíkovi odumřela část mozku. Bohužel trpí i poruchou příjmu potravy, kdy není schopen normálně jíst. Každé 3 hodiny ho musíme krmit za pomocí PEG sondy přímo do žaludku. Stejným způsobem doplňujeme i tekutiny. Honzík nechodí ani neleze, jen těžko udrží hlavičku.

Už od miminka s ním cvičíme podle Vojtovy metody a jezdíme do lázní. Začínali jsme s procedurami v Jánských Lázních, teď jezdíme dvakrát do roka na Neurorehabilitační kliniku AXON. Honzík pravidelně absolvuje hipoterapii, chodí na speciální logopedii, dětskou akupunkturu a EEG biofeedback. Díky štědrým lidem, které máme ve svém okolí, jsme také mohli s Honzíkem odjet do Turecka na delfínoterapii, ze které byl nadšený.

Všechny tyto terapie a rehabilitace Honzíkovi hodně pomáhají. A já každý den děkuji za to, že se jeho stav pomalu zlepšuje. Aby se stále posouval kupředu, potřebuje více a více rehabilitovat. Financování rehabilitačních pobytů ale významně zatěžuje náš rodinný rozpočet, proto bychom teď rádi požádali o příspěvek na neurorehabilitační pobyt na klinice AXON. S Honzíkem tam dokáží zázraky.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě