Rehabilitační tříkolka pro Nelinku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

příspěvek na speciálně upravenou tříkolku; dar zajišťuje Loped-tříkolky, s.r.o.

Obrázek daru
Ing. Ludmila  Budilová
Patron příběhu

Ing. Ludmila Budilová

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Nelča je patnáctiletá slečna s diagnózou dětské mozkové obrny. Navštěvuje speciální školu v Centru Kaňka, kde pracuji, chodí sem i na terapie a využívá naše další sociální služby. Její rodina ji úžasně podporuje a snaží se rehabilitacemi zlepšit její zdravotní stav. Nela potřebuje pohyb, což jí ovšem znesnadňuje její diagnóza. Proto se jí rodiče rozhodli pořídit speciální tříkolku, na které bude mobilnější a která ji bude motivovat k pohybu. Tříkolka je navíc upravená tak, aby pohyb na ní Nele pomáhal a byl pro ni bezpečný. Speciální pomůcky tohoto typu jsou však velmi nákladné, proto bych ráda rodině pomohla tříkolku dofinancovat. Rodiče už mají připravených 10 000 korun, aby ale mohli tříkolku pořídit, potřebují ještě 13 260, o které prosí dárce Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 13,260 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své Nelinky

Patnáctiletá Nelinka se narodila s těžkou srdeční vadou. Za sebou už má nespočet operací, které s sebou nesly řadu pooperačních problémů, kvůli nimž se jí kolem 1. narozenin vytvořil v mozku hematom. I přes včasný lékařský zásah se však v důsledku této komplikace u naší holčičky rozvinula dětská mozková obrna.

A tak jsme s manželem po měsících po nemocnicích sebraly zbytky svých sil a rozhodli se, že uděláme všechno pro to, aby naše holčička žila co nejspokojenějším životem. Začali jsme s intenzivním rehabilitováním a učením základních návyků každodenních úkonů. Byla to, a stále ještě je, dlouhá a složitá cesta, ale úspěchy se dostavují.

Nelinka se dnes zvládne pohybovat s chodítkem, delší vzdálenosti ale ještě neujde. Proto bychom jí chtěli pořídit speciální tříkolku, která by jí umožnila překonávat i delší vzdálenosti a zároveň pro ni byla vhodná i jako kompenzační a rehabilitační pomůcka. Nelinka měla možnost si ji vyzkoušet a byla z ní nadšená. Tříkolka jí pomůže zpevnit svaly celého těla, snížit riziko skoliózy, zlepšit pozornost a zároveň lépe zkoordinovat pohyby rukou a nohou.

Deset tisíc korun nám na ni přispěje gospelový soubor ze Sezimova Ústí, za což jsme moc rádi. Stále však musíme doplatit 13 260 korun, které bohužel nemáme, proto se obracíme na Patrona dětí s prosbou o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě