Rehabilitační židlička a kočárek pro Fjodorka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rehabilitační židličku a speciální kočárek; dar zajišťuje REHA 2015, s.r.o.

Obrázek daru
Mgr. Aneta  Bučková
Patron příběhu

Mgr. Aneta Bučková

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Fjodorka a jeho maminku jsem poznala díky sociální službě Raná péče v organizaci EDA. Do rodiny dojíždím na pravidelné konzultace. Fjodorek trpí kombinovaným postižením, svalovou hypotonií a epilepsií. Maminka by teď pro něj potřebovala polohovatelný kočárek a rehabilitační židličku. Židlička je důležitá pro to, aby byl Fjodorek ve správné poloze u jídla, ale také u zrakové stimulace. Díky stabilnímu sedu v židličce se bude moci rovněž lépe orientovat v prostoru, s čím má v poloze vleže potíže. Rehabilitační kočárek potom představuje jedinou možnost, jak s Fjodorkem vyrazit kupříkladu na procházku. Kočárek i židlička jsou však drahou záležitostí a pojišťovny na ně přispívají jenom částečně. Maminka ale platí řadu dalších věcí. S Fjodorkem jezdí na pravidelné fyzioterapie, věnuje se s ním zrakové stimulaci, která mu v budoucnu může zajistit cestu ke komunikaci, kupuje drahé rehabilitační pomůcky a aktuálně řeší i bezbariérové bydlení. Proto je pro ni téměř nemožné v tuto chvíli kočárek a židličku financovat. Proto vás s mojí podporou prosí o pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 47,043 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Fjodorka, který se potýká s kombinovaným postižením

Maličký Fjodorek (2 roky) je chlapeček s dětskou mozkovou obrnou a svalovou hypotonií (ochablostí). Jakýkoli pohyb je tak pro něj nesmírně náročný. Tělo ho neposlouchá tak, jak by mělo, a reaguje spíše jako tělo hadrové panenky. K tomu ho trápí ještě centrální oční vada a epilepsie.

Fjodorek tráví většinu času vleže, neleze, nesedá si, jen stěží udrží hlavičku. Maminka ho proto všude vozí v kočárku, který však už nevyhovuje jeho potřebám. Lékaři a fyzioterapeuti nyní mamince doporučili speciální rehabilitační kočárek, který je vzhledem k jeho tělesnému postižení mnohem vhodnější. Zároveň se jim nelíbí, že maminka krmí Fjodorka na svém klíně. Fjodorek by měl mít při jídle i jiným činnostech zafixovanou hlavu a sedět v poloze, která neškodí páteři. Na jeho hypotonickém těle totiž nejsou žádné svaly, a tak se mu může snadno zbortit páteř. Ideální by pro něj byla speciální rehabilitační židlička, která by mu potřebnou oporu a pohodlí poskytla.

Problém je však v tom, že maminka nemá na kočárek ani židličku peníze. Pojišťovna jí sice přislíbila významný příspěvek, maminka však stále musí doplatit 47 043 korun, což si nemůže dovolit. S péčí o postiženého synka se totiž pojí spousta výdajů. Fjodorek je na speciální výživě, která stojí několik tisíc korun měsíčně. Samozřejmostí jsou také pravidelné rehabilitace a další terapie, které jsou nutné k tomu, aby se Fjodorek posouval vývojově kupředu.

A protože chce maminka dopřát svému synkovi jen to nejlepší, rozhodla se požádat o pomoc Patrona dětí. Bez kočárku se Fjodorek neobejde a bez židličky mu hrozí vážné zdravotní problémy. Pojďme mu proto společně pomoci.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě