Ríšovi na stravné ve školce

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

stravné v mateřské škole od prosince do června

Obrázek daru
Milena  Hebnarová
Patron příběhu

Milena Hebnarová

pracovnice sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi

Komentář patrona

Ríša je šestiletý kluk, který má odloženou školní docházku. Vrací se tak do třídy předškoláků, kam je docházka povinná. Jeho rodiče, kteří mají dohromady 6 dětí, z nich 4 chodí do školy a 2 do školky, však nemají dost peněz na proplacení všech výdajů spojených se školkovou docházkou. Z dávek, které pobírají, vše zaplatit nedokážou, proto se rodina obrací na Patrona dětí s prosbou o příspěvek na stravné ve školce.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,540 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Ríši, jehož rodina se snaží začít znovu

Šestiletý Ríša je společenský kluk, který je rád ve školce. Celý loňský rok se těšil, až půjde do školy, protože na to ale ještě není připravený, dostal odklad. A tak se vrátil k předškolákům.

Ríša bydlí s rodiči a pěti sourozenci. Nedávno se museli přestěhovat, protože jejich původní byt vyhořel. Rodina tak musí znovu pořídit veškeré oblečení, obuv, školní pomůcky i nábytek. S takovým počtem dětí ale není snadné to všechno finančně zvládnout.

Se začátkem školního roku vypravili 4 děti do školy, což je stálo skoro všechny peníze. Nezbylo jim tak už na úhradu stravného ve školce pro Ríšu. A protože se už nemají kam jinam obrátit, prosí o pomoc vás. Pomůžeme?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě