Roční jízdné do školy pro Denise

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

roční jízdenka do školy, dar zajišťují České dráhy

Obrázek daru
Hana  Nováková
Patron příběhu

Hana Nováková

rodinná sociální asistentka

Komentář patrona

S Denisovou maminkou řešíme různá rodinná témata, jako jsou hledání vhodnějšího bydlení, řešení finančního zajištění rodiny, nácvik domácí školní přípravy a rozvoj dovedností jejích pěti dětí. Denis je veselý chlapec, kterého baví fotbal. Prioritou rodiny je nyní nalezení nového bydlení. To s maminkou, která aktivně možnosti bydlení vyhledává, nyní řešíme nejvíce. Komerční nabídky jsou však pro rodinu příliš drahé (prvotní náklady na zajištění bytu jsou průměrně 30-40 tisíc korun) a samotný počet členů domácnosti (celkem sedm) zase představuje problém s ohledem na pravidla nastavená městem pro udělování městských bytů. Přesto se oba rodiče snaží dělat maximum a ze svého rodinného rozpočtu, který je tvořen převážně sociálními dávkami, se snaží šetřit na bydlení. To, co by Denisovi a jeho rodině nyní nejvíc pomohlo, je pořízení roční jízdenky do školy. Protože se nám dlouhodobě nedaří najít bydlení ve městě, kde Denis se svými bratry navštěvuje školu, dojíždí denně do školy vlakem. A tak vás společně s jeho rodiči žádám o pomoc. Roční jízdenka pro Denise rodině alespoň částečně odlehčí v rozpočtu, ze kterého se snaží šetřit na zajištění prvotních nákladů spojených s bydlením.

Tento příběh byl bohužel zrušen. Dary se ale nikde neztratily. Podpořili jste jimi jiné dětské příběhy. Děkujeme!

Sdílet příběh:

Příběh Denise, jehož rodina se octla v těžké situaci

Denis je šikovný dvanáctiletý kluk, který má rád fotbal. Bydlí s rodiči a čtyřmi bratry v pronajatém bytě. Právě kvůli bytu se rodina octla v těžké situaci, která má dopad bohužel i na Denise.

Byt, ve kterém žijí, není zkolaudovaný. Rodina tudíž přišla o příspěvek na bydlení a nemají tedy peníze na zaplacení nájmu. Jeden měsíční nájem jim pronajímatel strhl z kauce a na zaplacení příštího měsíce nemá rodina prostředky. Maminka je na rodičovské dovolené s nejmladším synem. Tatínek si přivydělává na brigádách. Na nájem šetří každou korunu, nemají tudíž dost peněz na zaplacení jiných výdajů, například Denisova jízdného do školy.

Denis dojíždí každý den do školy se svými bratry vlakem. Kvůli špatné finanční situaci mu ale rodiče nemohou jízdné na letošní rok zaplatit. Rozhodli se obrátit se žádostí na Patrona dětí a věří, že jakýkoliv příspěvek na roční jízdné uleví nejen Denisovi, ale i rodinnému rozpočtu.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě