Roční školné pro budoucího matematika Danečka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školné na celý školní rok

Obrázek daru
Mgr. Jitka  Dvořáková
Patron příběhu

Mgr. Jitka Dvořáková

učitelka

Komentář patrona

Danečkovu rodinu znám už dlouhých 12 let. Nejprve jsem se seznámila s nejstarší dcerkou Lilinkou, kterou jsem učila. Postupem času jsem pak poznala i ostatní členy této početné rodiny. Dnes jsem shodou okolností i jejich sousedkou, takže s jistotou mohu říct, že Daneček je nesmírně šikovný a inteligentní kluk. Maminka také s jeho výchovou, ale i s výchovou ostatních dětí, odvedla kus poctivé práce. Otec dětí se do péče o ně nikdy příliš nezapojoval. Maminka se po 20 letech manželství rozhodla od něj s dětmi odejít, a to zejména vzhledem k jeho nespolehlivosti, alkoholismu a neochotě pracovat. Vím, že rovněž docházelo k psychickému týrání. Po složitých soudech, kdy otec neváhal použít i lží a manipulace, byly děti svěřeny do péče maminky a tehdy ještě jejího přítele, dnes již manžela. Mám možnost vidět, jak veškerý volný čas, který oběma zbývá po náročné práci v zaměstnání, věnují aktivitám s dětmi. A nejde jen o denní rozvoz do kroužků, ale také o další aktivity – ať už to jsou procházky, výlety na kolech nebo poznávací víkendy, kterých se účastní vždy celá rodina. Protože je péče o 6 dětí finančně hodně náročná, ráda bych jim touto cestou pomohla získat potřebné finanční prostředky na platbu školného pro Danečka. Škola Svět vzdělání je přímo pro něj a vím, že se v ní může patřičně rozvíjet. A naši pomoc si rozhodně zaslouží.

Společně jsme vybrali
celou částku 15,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svojí rodiny

Šestiletý Daneček je šikovný kluk, který v září nastoupí do školy s krásným názvem Svět vzdělání. Daneček už v batolecím věku poznával číslice a začínal počítat, jako předškolák uměl hodiny a díky studentce z Indie, kterou jsme u nás rok hostili, se naučil skvěle anglicky. Neustále se na něco ptá a všechno ho zajímá. Ve školce mi proto doporučili, abych ho zapsala do výše zmíněné školy Svět vzdělání, která je jedinečná svým pojetím výuky. Jednak nabízí individuální přístup k dětem, jednak je tam rozšířená výuka matematiky i logiky, což Danečka baví nejvíce. Ve třídě je rovněž méně dětí, takže nebude problém zvládnout jeho zvídavost a spoustu všetečných otázek, které má. Roční školné na této škole činí 15 000 korun, tolik peněz ale momentálně nemám.

Jsou to dva roky, co jsem se svými šesti dětmi a malou taškou jen se základními věcmi odešla od bývalého manžela, který mě dlouhá léta psychicky týral. První dny byly opravdu těžké. V bytě, který jsem sehnala, jsme spali na zemi, děti neměly pracovní stůl ani židle. Dokonce jsem u kamarádek sháněla pro staršího syna zimní boty, protože se z návštěvy od tatínka vrátil v bačkůrkách. Ale přežili jsme to a zjistili, že se dá žít i s málem. Byla to pro nás velká lekce pokory.

Dnes už jsem rozvedená a na všechny děti dostávám od bývalého manžela 1 500 korun výživné. Navíc musím splácet dluhy, které vznikly v době mého dvacetiletého manželství. Bývalý manžel prý nemá peníze a nic splácet nehodlá. Proto pracuji na 1,2 úvazku a snažím se to všechno zvládnout.

Za dobu, co už s ním nežijeme, jsme ušli velký kus cesty. Našla jsem si nového partnera, dnes už manžela, kterého mají děti rády a on je, a začínáme úplně od nuly. Musíme řešit bydlení, protože momentálně všichni žijeme v bytě 2+kk, a konečně posplácet všechny mé dluhy. Oba sice s manželem pracujeme, ale většina z našich platů odchází okamžitě pryč na nezbytné výdaje naší velké domácnosti. Na úhradu školného nám tak nezbývají peníze. Proto vás moc prosím o pomoc. Vím, že pro Danečka je Svět vzdělání tím pravým místem.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě