Románkovi na kroužek plavání

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

plavecký kurz na celý školní rok

Obrázek daru
Bc. Tomáš  Duška, DiS.
Patron příběhu

Bc. Tomáš Duška, DiS.

sociální pracovník

Komentář patrona

Románka a jeho maminku jsem poznal v rámci výkonu svého povolání sociálního pracovníka. Maminka se o svého syna stará sama, protože otec je ve výkonu trestu odnětí svobody. Bohužel se nacházejí v hmotné nouzi, takže na některé věci, jakými jsou např. volnočasové aktivity, v rodině nejsou peníze. Románek má sklony k tloušťce, proto je vhodné, aby se věnoval nějakému sportu. Protože si velmi oblíbil plavání, bylo by skvělé, kdyby se mu mohl věnovat pravidelněji. Maminka si však momentálně nemůže dovolit financovat kroužek plavání, proto se obrátila s žádostí o příspěvek na Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého malého plaváčka Románka

Pětiletý Románek je šikovný kluk, který se rád učí novým věcem. Moc se těší, až půjde do školy, na to si ale bude muset ještě rok počkat. Teď z něj bude předškolák, na což je patřičně hrdý. Románek je v podstatě spokojený kluk, jen ho občas trápí to, že na levé ruce nemá žádné prsty. Narodil se totiž s vývojovou vadou, která mu v některých činnostech dost komplikuje život. Například pro jízdu na kole bude potřebovat speciálně ušitou rukavici, protože jinak by kolo nedokázal řídit. Zatím se ale bez rukavice i bez kola musí obejít.

Románek má moc rád plavání, proto bych byla ráda, kdyby mohl navštěvovat kroužek plavání. Bohužel však není v mých finančních možnostech kroužek financovat. A tak vás moc prosím o pomoc. Na Románka jsem sama a po zaplacení všech složenek a nezbytných výdajů za bydlení a jídlo už mi nezbývají peníze. Budu vám vděčná za jakýkoli příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě