Romčovi na snazší život

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

lehátko do vany

Obrázek daru
Vít Fialka
Patron příběhu

Vít Fialka

pracovník neziskové organizace

Komentář patrona

Románek je čtrnáctiletý chlapec, který trpí postižením, jež postihuje pohybový i kognitivní aparát. Stará se o něj především maminka, a to v domácím prostředí. Z tohoto důvodu je důležité rodině, a především mamince, péči o Románka zjednodušit.

Společně jsme vybrali
celou částku 23,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Romči

Románek je drobný chlapec, který váží ve svých čtrnácti letech cca 17 kilogramů. Nechodí, ani nesedí. Neleze, pouze se plazí po břiše pomocí rukou, nohy spíš nepoužívá. Má problém s příjmem potravy (stále jí pouze mixovanou stravu), trpí také centrální poruchou zraku a šilháním, špatnou koordinací a motorikou rukou. Neudrží zcela hlavu ani rovnováhu. Levá strana těla je na tom motoricky hůře. Používá převážně pravou ruku. Má rovněž poruchu růstu - je drobný a menší vzhledem k jeho věku. Svaly celého těla jsou ochablé, končetiny křečovité a špatně drží i páteř. V současné době není možné posazování na delší dobu, po operaci kyčle se zhoršila hybnost nohou a skolióza. Románek roste a tím dochází ke zhoršení problémů s páteří a s kyčlemi. Kvůli velmi těžké a neléčitelné skolióze je nutné nošení plastového korzetu. Po operacích kyčle má jednu nohu kratší a obě nohy má stále při pohybu bolestivé. Posazování je těžké. Manipulace a přenášení je náročné.

Nyní je ovšem nutné mu koupit nové koupací lehátko. V současné době využíváme lehátko menší a bohužel už rozměry nepostačuje. Lehátko však nehradí pojišťovna a nám na jeho koupi nestačí finance. Proto se obracíme na vás. Budeme rádi za každou pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě