Rosince na zátěžovou deku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

bavlněnou zátěžovou deka se závažími, dar zajišťuje Sensa Shop

Obrázek daru
Barbora Rustlerová, DiS.
Patron příběhu

Barbora Rustlerová, DiS.

poradkyně rané péče

Komentář patrona

K téměř čtyřleté Rosince dojíždím už dva roky jako poradce rané péče. Rosinka má diagnostikovaný dětský autismus, proto každý den bojuje s něčím novým. Je usměvavá a veselá, ale vyžaduje neustálou péči a dohled a kvůli opožděnému vývoji řeči je s ní velmi náročná komunikace. Ve chvíli, kdy dochází k nepochopení situace a různých událostí, upadá do afektovaného záchvatu, kdy ubližuje sobě i druhým. Proto by potřebovala zátěžovou deku, která by ji při záchvatu uklidnila a zároveň stimulovala ke koncentraci.

Společně jsme vybrali
celou částku 8,430 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své dcery Rosinky, která trpí dětským autismem

Rosinka se narodila jako usměvavé a zdravé miminko. Ve třinácti měsících se naučila chodit, ale od té doby jako by zapomněla mluvit. A to předtím říkala svá první slovíčka. Oční kontakt byl skoro nulový, přestala slyšet na jméno, při sebemenším zvýšení hlasu se chytala za uši a začaly její záchvaty vzteku, kdy začala ubližovat mě i sobě. V jejích dvou letech jsme už nemohly ani vyjít před dům. Po lékařském vyšetření jí stanovili diagnózu dětský autismus.

Dnes jsou Rosince skoro čtyři roky, a třebaže dělá velké pokroky, každý den je boj. Chodí na terapii a snažíme se zmírňovat spouštěče jejích záchvatů, ale stejně se dostává do stavu, kdy nepomůže nic jiného, než zalehnutí. V ambulanci rané péče jsme se ale zkusili zátěžovou deku. Následovalo okamžité zklidnění. Ráda bych pořídila Rosince její vlastní deku, ale je nad mé finanční možnosti.

Používání zátěžové deky vede nejen ze zklidnění, ale i k rozvoji smyslového vnímání, soustředění a uvědomování si vlastního těla. Pomohla by Rosince nejen při záchvatech vzteku, ale i při usínání, se kterým také bojujeme. S vlastní zátěžovou dekou bude Rosinčin i můj život mnohem příjemnější a za jakýkoliv příspěvek na tuto pomůcku budu moc vděčná.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě