Rostoucí postel pro autistku Terinku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rostoucí postel na míru; dar zajišťuje Truhlářství SPALTO s.r.o.

Obrázek daru
Mgr. Lenka Kohoutková
Patron příběhu

Mgr. Lenka Kohoutková

krizová interventka, vedoucí pracovnice Centra provázení

Komentář patrona

Terezku a její rodinu jsem poznala v rámci své práce v Centru provázení na Dětské klinice v Hradci. Terezka má vzácné metabolické onemocnění, které způsobuje tělesné i mentální postižení (hypotonie, epilepsie, autistické projevy). Je to tříletá holčička, která potřebuje nepřetržitou pomoc – nezvládne se obléct, najíst, umýt, dojít si na záchod, nemluví. Ve všem je tedy závislá na péči rodičů, kteří se o ni vzorně starají. Má tři sourozence, a protože je mamka s Terezkou a její mladší sestřičkou doma, musejí vyjít jen s omezenými financemi. Rodiče by Terezce rádi pořídili pěknou kombinovanou postel, v níž by se cítila v klidu a bezpečí. Taková postel je však drahá, proto se rozhodli požádat o finanční podporu.

Celou částku se bohužel nepodařilo vybrat. Dary se ale nikde neztratily, podpořili jste jimi jiné dětské příběhy. Děkujeme!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své nemocné autistické holčičky

S manželem jsme rodiči čtyř krásných dětí. Klárka (7 let) a Šimonek (5 let) chodí do školky, s Terinkou (3 roky) a Sofinkou (1 rok) jsem ještě doma. Manžel pracuje jako dělník a společně žijeme v bytě 3+1.

Terinka přišla na svět s vrozenou vadou mozku, hypotonickým syndromem, který se projevuje svalovou ochablostí, a metabolickou poruchou. K tomu se časem přidala ještě porucha autistického spektra a epilepsie. Na tak malého človíčka je toho opravdu hodně.

Terinka má ráda různé skrýše a bezpečné úkryty, které si nejraději vytváří v postýlce. V té tráví opravdu hodně času, protože se v ní cítí bezpečně a v klidu. Zatím nám spí v dětské postýlce s bočnicemi, už je ale na čase pořídit novou postel, protože nám dcerka rychle vyrostla.

Klasickou postel však mít nemůže, protože z ní padá. Terinka je totiž hodně neklidná, točí se a převaluje. Nejideálnější by pro ni byla rostoucí postel, která by vydržela mnoho let. Běžné obchody bohužel takovou postel, která by Terince vyhovovala, nenabízí, a tak musíme k truhláři. U něj nás ale postel na míru vyjde na 41 624 korun, levněji ji bohužel nesežene. S našimi příjmy je však nemožné, abychom jí koupili.

Terinka žije ve svém vlastním světě, jehož střed se nachází v posteli. Proto jsme se rozhodli požádat o pomoc Patrona dětí a věříme, že se potřebná částka na postel pro naši holčičku podaří vybrat. Jinak se obávám, že se naše Terinka utrápí. Předem vám z celého srdce děkujeme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě