Rostoucí židle pro nemocnou Nelly

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rostoucí židli; dar zajišťuje Hajdalanek.cz

Obrázek daru
Bc. Marie  Sedláčková
Patron příběhu

Bc. Marie Sedláčková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Maminka samoživitelka žije ve společné domácnosti s šestiletými dvojčátky, Natálkou a Nellynkou, která mají od narození zdravotní problémy (epilepsie, mozečkův syndrom, DMO). Poznala jsem je díky spolupráci jejich maminky s naším Centrem pomoci pro rodiny s dětmi. S rodinou se pravidelně potkávám buď u nich doma, nebo u sebe v kanceláři. Ze společných schůzek vyplynulo, že dvojčata potřebují rostoucí židličky. Ty jim doporučuje fyzioterapeut, ke kterému holky jednou týdně docházejí. Rostoucí židličky potřebují k tomu, aby byl jejich sed stabilní a správný, a to při jídle, malování, ale i jiných činnostech. Pořízení židlí však pro maminku představuje velkou finanční zátěž, a tak prosí o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,290 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Nellynky a její sestřičky, které trápí epilepsie a mozečkův syndrom

Jsem maminkou krásných šestiletých dvojčátek Nellynky a Natálky. Jejich biologický otec se jich vzdal už v době mého těhotenství a nejeví o ně absolutně žádný zájem. I když jsou holčičky mojí radostí, péče o ně je psychicky i fyzicky dost náročná. Obě dvě jsou totiž nemocné a mají diagnostikovanou epilepsii a mozečkův syndrom. Ten se projevuje tím, že děvčata hůře chodí, třesou se, mají potíže s jemnou i hrubou motorikou. Potýkají se také s opožděným psychomotorickým vývojem. Pravidelně však spolu cvičíme a rehabilitujeme, jezdíme také na intenzivní rehabilitační pobyty, a já věřím, že se jejich stav určitě zlepší.

Abych dokázala skloubit práci s péčí o dcery, pracuji na částečný úvazek. Protože si kvůli složité životní situaci nemohu dovolit příliš si práci vybírat, vykonávám nyní zaměstnání, které je pod mojí kvalifikací. V tuto chvíli je však pro mě mnohem důležitější, abych svým holčičkám zajistila vše, co potřebují. Někdy je musím z různých důvodů vyzvedávat dřív ze školky a ne každý zaměstnavatel mi v tom dokáže vyjít vstříc. Holčičky jsou ale na prvním místě a všechno ostatní se jim musí podřídit.

Obě holky dochází do školky, a protože mají problém se začleněním se do jiného kolektivu, jsou stále ve stejné třídě. S tím, aby se ve školce cítily dobře, jim pomáhá asistentka pedagoga, kterou jim schválilo speciálně pedagogické centrum. Za měsíc holky čeká psychologické vyšetření, aby se zjistilo, jestli mají na to jít do školy. Spíše to ale vypadá tak, že ještě zůstanou ve školce.

Nellynce fyzioterapeut už nějaký čas doporučuje tzv. rostoucí židli. Kvůli problémům s jemnou i hrubou motorikou je totiž nezbytné, aby při sezení byla ve správné, stabilizované poloze a nezatěžovala tak jen některé části těla. Problém je však v tom, že já si pořízení rostoucí židle bohužel nemůžu dovolit. A tak vás moc prosím o pomoc. Pro moji holčičku, pro kterou je obyčejně sezení někdy dost bolestivé, je to moc důležité.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě